REKLAMA
REKLAMA

Reguilon na pięć lat w Tottenhamie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  19.09.2020 19:58
Reguilon na pięć lat w Tottenhamie

Stadion Tottenhamu  |  fot. Cezary Brzuzy

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Sergio Reguilon jest już oficjalnie piłkarzem Tottenhamu Hotspur. Hiszpański obrońca przeszedł do londyńskiego klubu na zasadzie definitywnego transferu z Realu Madryt. 23-latek z Kogutami związał się pięcioletnią umową.

Pozyskaniem zawodnika, który poprzedni sezon spędził na zasadzie wypożyczenia w Sevilli zainteresowany był również Manchester United. Czerwone Diabły nie chciały jednak się zgodzić na przedstawione przez Real Madryt warunki transferu, co wykorzystali przedstawiciele Tottenhamu.

Londyński klub za definitywny transfer hiszpańskiego obrońcy zapłaci 30 milionów euro, ale kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe pięć milionów euro w bonusach. W umowie między klubami znalazł się również zapis umożliwiający Realowi Madryt odkupienie piłkarza w ciągu najbliższych dwóch lat za 40-45 milionów euro.

Tottenham szansą dla Reguilona


Wspomniany zapis w umowie transferowej pozostawia w tym samym Reguilonowi otwarte drzwi przed ewentualnym powrotem na Santiago Bernabeu. Sam piłkarz również miał w tej sprawie naciskać na przedstawicieli Tottenhamu, bowiem cały czas ma nadzieję, że w przyszłości dostanie szansę w klubie, w którym się wychował.

Na taką szansę nie mógł liczyć w najbliższym czasie. Mimo bardzo dobrych występów na wypożyczeniu w Sevilli, nie zdołał przekonać do siebie francuskiego trenera Realu Madryt Zinedine'a Zidane'a, który wyżej w hierarchii lewych obrońców swojego zespołu widzi Marcelo oraz Ferlanda Mendy'ego.

23-letni obrońca będzie miał teraz okazję nabierania doświadczenia w zespole prowadzonym przez Jose Mourinho, do którego dołączył wspólnie z Garethem Bale'm. Tottenham w sobotę potwierdził również wypożyczenie reprezentanta Walii do końca obecnego sezonu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Mayday | 19.09.2020 20:41

Ten transfer ma sens, ale golfista Bale ? ...

DiffretAngle | 19.09.2020 21:19

Mayday | 19.09.2020 20:41

"Ten transfer ma sens"

No nie wiem, okaże się że Reguilon w ciągu 2 lat będzie czołowym obrońcą ligi, to okaże się, że to 2 letnie wypożyczenie z płatnością ze strony Realu, na zasadzie "macie 5-10 mln, teraz zróbcie z niego grajka".
Jak nie wypali, to znaczy że w dobie kryzysu Tottenham zapłacił za przeciętnego gracza 30-35 mln.

Może być taka trzecia opcja, że ani nie będzie wybitny, ani taki zły. To chyba najlepsza dla Tottenhamu długofalowo, bo będą wobec braku zainteresowania Realu mogli sprzedać go z większym zyskiem.

DiffretAngle | 19.09.2020 21:22

Ach, no i umowy w formule kupno z opcją sprzedaży powrotnej za niewiele większą kwotę, to raczej powinna być domena albo klubów małych, wzmacniających pozycję, a przy okazji liczących na te 10-15 mln, albo klubów bardzo dużych, ale w przypadkach graczy bardzo uznanych, ale z jakiegoś powodu nie odnajdujących się w aktualnym klubie.
Trochę ciężko mi zrozumieć na jakiej zasadzie Juve tak dało się "odświeżyć" Moracie, by ten po roku wrócił dać zarobić Realowi, albo teraz tą samą ścieżką podąża Tottenham.

hablador | 19.09.2020 22:07

Czy tak uzbrojony Tottenham stanie się na powrót znaczącą siłą?

Yang | 20.09.2020 08:48

Nie rozumiem czemu jakikolwiek klub chce się zgodzić na opcje odkupienia, w sytuacji gdy gracz odpali to Real sobie go po prostu odkupuje.

Gdyby nikt się na to nie godził to Real musiałby zrezygnować z tego zapisu, bo nikt by nie chciał robić z nimi interesów.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy