REKLAMA
REKLAMA

Reprezentanci Messiego: Klauzula nie ma zastosowania

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Mundo Deportivo  |  04.09.2020 14:54
Reprezentanci Messiego: Klauzula nie ma zastosowania

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Jorge Messi, który reprezentuje interesy swojego syna, wysłał dziś do La Liga oficjalną odpowiedź na oświadczenie dotyczące kontraktu Lionela Messiego z Barceloną, które zostało opublikowane w ostatnią niedzielę.

La Liga opowiedziała się wówczas po stronie katalońskiego klubu, informując, że odejście Argentyńczyka będzie możliwe tylko po aktywowaniu klauzuli odstępnego w wysokości 700 milionów euro.

Otoczenie Messiego zaskoczone


Zupełnie innego zdania są reprezentanci argentyńskiego zawodnika, z Jorge Messim na czele. W oficjalnej odpowiedzi, która jest cytowana przez hiszpańskie media, wyrażają swoje zdziwienie stanowiskiem La Liga.

"Nie wiemy, który kontrakt jest tym, który analizowali i na podstawie którego wnioskują, że znajduje się w nim klauzula z kwotą odstępnego, która miałaby zastosowanie w przypadku, gdy zawodnik zdecydowałby się na jego jednostronne rozwiązanie ze skutkiem na koniec sezonu sportowego 2019/20" - czytamy w odpowiedzi.

Jorge Messi w przesłanej odpowiedzi powołuje się również, na punkt 8.2.3.6 kontraktu, którzy brzmi: "Odszkodowanie to nie ma zastosowania, gdy rozwiązanie umowy na mocy jednostronnej decyzji zawodnika staje się skuteczne z końcem sezonu sportowego 2019/20".

W wysłanym piśmie dodano również: "oczywiste jest, że odszkodowanie w wysokości 700 milionów euro, przewidziane w poprzednim punkcie 8.2.3.5, nie ma w ogóle zastosowania".

Messi wypowiedział kontrakt


Argentyńczyk w ubiegłym tygodniu zszokował piłkarski świat podejmując decyzję o odejściu z Barcelony. W tym celu Messi postanowił wykorzystać jeden z zapisów kontraktu z klubem, który umożliwia mu jednostronne rozwiązanie umowy po zakończeniu każdego sezonu. Z takim stanowiskiem nie zgadzają się jednak władze Barcelony, które uważają, że zawodnik miał na to czas do 10 czerwca. Zdaniem prawników Messiego, ze względu na szczególny charakterów ostatniego sezonu, który zakończył się znacznie później niż zakładano, rozwiązanie umowy było możliwe również po tym terminie.

Barcelona w żadnym wypadku nie zamierza ustępować swojej legendzie, nie zamierza również negocjować z innymi klubami jego transferu. Zainteresowanych odsyła do wspomnianej klauzuli z kwotą odstępnego w wysokości 700 milionów euro.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

PLGero | 04.09.2020 16:32

Ciekawy ten pkt 8.2.3.6 i bardzo nie jasny.
W każdym razie podobno dzisiaj Messi ma ogłosić, że zostaje :D
gdyby tak było, to przecież kibice zjedzą go w Barcelonie. Najpierw "pluje" im w twarz, rzuca wypowiedzeniem wyraźnie komunikując, że ten etap jest zamknięty i nie chce mieć nic wspólnego z Barceloną ... a po tygodniu ma wrócić ?  
Czekamy zatem na ostateczną decyzję króla ;)

Ermac | 04.09.2020 17:33

Jasne, zapomniałeś jeszcze dodać, że zaaraz potem będą skandowali pod stadionem Bartomeu! Bartomeu!, dziękujemy! dziękujemy!, niektóry naprawdę są całkowicie oderwani od rzeczywistości. :D

Ermac | 04.09.2020 17:33

*zaraz

xxBANGxx | 04.09.2020 17:33

Messi niby chce jeszcze "pograć" w tym sezonie, a po sezonie odejść za darmo. Szkoda, że się nie dogadali już teraz, bo atmosfera w klubie będzie zapewne fatalna, ale poczekajmy na oficjalny komunikat. Niesmak i tak pozostanie.

Threex | 04.09.2020 18:01

Mamy jeszcze miesiąc na końcowe ostateczne określenie się Messiego i Barcelony.
Faktem jest że dziwię się Barcelonie strasznie. Przecież jest spore ryzyko że jak Messi zostanie to nie będzie grał a pensje (niemałą) będzie pobierał. Gdzie sens gdzie logika?
Chyba że mu się zmieni i zacznie grać znów dla Barcy z całego serca.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy