REKLAMA
REKLAMA

Overmars z obietnicą dla Suareza

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sport.es  |  01.09.2020 14:41
Overmars z obietnicą dla Suareza

Luis Suarez  |  fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Przyszłość Luisa Suareza nadal pozostaje niepewna, ale wśród klubów mających największe szanse na sprowadzenie urugwajskiego napastnika są Juventus i Ajax Amsterdam. Jak informuje Sport, dyrektor sportowy drugiego z nich, Marc Overmars, miał złożyć zawodnikowi obietnicę - w ciągu kilku następnych dni Ajax ma przedstawi mu interesującą pod względem finansowym ofertę.

Klub z Johan Cruijff ArenA finalizuje obecnie sprzedaż Donny'ego van de Beeka do Manchesteru United. Z klubem może się również pożegnać Sergino Dest. Fundusze uzyskane ze sprzedaży tych zawodników mogłyby zostać przeznaczone na sprowadzenie z powrotem do Amsterdamu Suareza. Właśnie dlatego Overmars poprosił Urugwajczyka o trochę czasu na przygotowanie interesującej oferty. Były reprezentant Holandii jest przekonany, że może ona skłonić piłkarza do kontynuowania kariery w Ajaksie.

Suarez rozwiąże kontrakt z Barceloną?


Odejście Luisa Suareza z katalońskiego klubu wydaje się być przesądzone. Obecnie zawodnik prowadzi z klubem z Camp Nou rozmowy na temat wcześniejszego rozwiązania kontraktu, który obowiązuje do czerwca 2021 roku. Taka sytuacja znacząco zwiększyłaby również szanse Ajaksu na sprowadzenie do siebie Suareza. Brak konieczności wypłaty odstępnego Barcelonie pozwoliłoby holenderskiemu klubowi na przedstawienie piłkarzowi atrakcyjniejszych warunków finansowych.

Powrót do Amsterdamu


Reprezentant Urugwaju swoją przygodę z europejską piłką rozpoczął właśnie na holenderskich boiskach. W 2006 roku został piłkarzem FC Groningen, by rok później przenieść się do Ajaksu. W zespole z Amsterdamu spędził 3,5 roku, rozgrywając w tym czasie 159 spotkań we wszystkich rozgrywkach i zdobywając w nich 111 bramek. W styczniu 2011 roku odszedł do Liverpoolu.

Czytaj również

Vidal wybrał nowy klub!


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy