REKLAMA
REKLAMA

Transfer Kolulibaly'ego do Man City otworzy drzwi Gabrielowi do Napoli

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  19.08.2020 17:26
Transfer Kolulibalyego do Man City otworzy drzwi Gabrielowi do Napoli

Kalidou Koulibaly  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Włoskie środki masowego przekazu wydają się coraz bardziej przekonane, że Manchester City podniesie do 70 milionów euro plus premie ofertę w sprawie pozyskania Kalidou Koulibaly'ego. Taki stan rzeczy sprawi, że SSC Napoli będzie mogło wykupić Gabriela z Lille OSC, pokonując tym samym Arsenal FC w wyścigu po zawodnika.

Przedstawiciele defensora Azzurrich co prawda przekonują, że na razie propozycja w sprawie transakcji z udziałem 29-latka nie dotarła do klubu. W każdym razie najpopularniejsze tytuły mediowe we Włoszech z La Gazzetta dello Sport i CalcioMercato.com na czele przekonują, że transfer wkrótce dojdzie do skutku. Podobnego zdania jest znany ekspert piłkarski Alfredo Pedulla.

Krocie za doświadczonego obrońcę


Suma transferu z udziałem Koulibaly'ego ma wynieść 70 milionów euro plus 5-6 milionów euro premii. Tym samym wicemistrzowie Anglii swoją propozycją zbliżą się do 80 milionów euro oczekiwanych przez klub z Kampanii.

Przypomnijmy, że jeśli medialne doniesienia okażą się prawdziwe, to do włoskiego klubu trafi już druga oferta ws. reprezentanta Senegalu. Pierwsza została złożona na początku miesiąca, ale 63 miliony euro zaproponowane przez przedstawicieli klubu Premier League nie spotkały się z akceptacją władz Azzurrich.

Czteroletnia przygoda z Premier League


Warto też odnotować, że Koulibaly w szeregach angielskiej ekipy będzie całkiem nieźle zarabiał. Zawodnik będzie mógł liczyć na apanaże w wysokości dziewięciu milionów euro rocznie. Zawodnik ma parafować z Man City umowę na cztery lata.

Fakt, że na konto Napoli po ewentualnej transakcji z udziałem Koullibaly'ego zagości poważna suma, otworzy jednocześnie drzwi Gabrielowi do ekipy z południa Włoch, bo wówczas sternicy Napoli będą mogli sfinalizować transfer z jego udziałem, mając środki na sfinansowanie tego typu transakcji.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy