Sheffield wysoko pokonuje Chelsea!

Kepa

Sheffield wysoko pokonuje Chelsea 3:0 w meczu 35. kolejki Premier League. Szable mimo tego, że stworzyły sobie mniej sytuacji, to okazały się skuteczniejsze od zespołu z Londynu. Gospodarze dzięki tej wygranej awansują na szóstą pozycję w Premier League.

W pierwszej połowie nieco lepiej zaprezentowali się gospodarze. Stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych i oddawali więcej celnych strzałów, co przyniosło oczekiwany skutek w postaci zdobytej bramki.

W 18. minucie na listę strzelców wpisał się McGoldrick. Wtedy to jeden z piłkarzy Sheffield oddał strzał, który po rykoszecie znakomicie obronił Kepa. Blisko piłki znalazł się jednak wspomniany Irlandczyk, który pewnym strzałem z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

W 33. minucie prowadzenie podwyższył McBurnie. W tej akcji Stevens otrzymał prostopadłą piłkę na skrzydle i dostrzegł niepilnowanego w polu karnym McBurniego, do którego momentalnie dośrodkował. Szkot strzałem głową na bliższy słupek pokonał bramkarza i ustalił wynik do przerwy na 2:0.

W drugiej połowie lepiej prezentowała się Chelsea, która bardzo dużo atakowała. Zespół gości oddał w tej części meczu tylko jeden celny strzał, ale wystarczyło to, aby po raz trzeci pokonać Kepę.

W 77. minucie drugiego gola zdobył McGoldrick. Irlandczyk wykorzystał fatalną interwencję Rudiegera i strzałem z bardzo bliskiej odległości pokonał Arrizabalagę. McGoldrick ustalił wtedy rezultat meczu na 3:0.