Puchar Anglii: Ceballos daje półfinał Arsenalowi

Dani Ceballos

Arsenal został drugim półfinalistą rozgrywek o Puchar Anglii. Podopieczni Mikela Artety w niedzielnym ćwierćfinale pokonali 2:1 na wyjeździe Sheffield United.

W pierwszej połowie meczu rozgrywanego na Bramall Lane obejrzeliśmy tylko jednego gola. W 25. minucie Arsenal na prowadzenie wyprowadził Nicolas Pepe, który wykorzystał rzut karny. Jedenastkę wywalczył Lacazette, który był faulowany przez Bashama.

Wynik długo nie ulegał zmianie, również w drugiej połowie. Jednak w 87. minucie Sheffield zdołało zaskoczyć defensywę drużyny prowadzonej przez Mikela Artetę i doprowadziło do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Emiliano Martineza trafił David McGoldrick.

Wydawało się tym samym, że sędzia będzie musiał zarządzić w tym meczu dogrywkę. Nie było to jednak konieczne, bowiem w doliczonym czasie gry Arsenal przechylił szalę awansu na swoją stronę. Kanonierów do półfinału wprowadził Dani Ceballos.