REKLAMA
REKLAMA

Juventus wymieni się piłkarzami również z Atletico?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Calciomercato  |  31.05.2020 17:25
Juventus wymieni się piłkarzami również z Atletico?

Douglas Costa  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Juventus, podczas najbliższego okna transferowego, może dokonać wymiany zawodników nie tylko z Barceloną i Manchesterem United. W grę wchodzi również taka transakcja z Atletico Madryt - informuje Calciomercato.com. Do hiszpańskiego klubu mógłby zostać oddany Douglas Costa.

Brazylijski skrzydłowy jest jednym z zawodników Starej Damy, którzy mogą latem pożegnać się z zespołem. Juventus jest gotowy wykorzystać Douglasa Costę w ewentualnej transakcji wymiennej z innym klubem.

Douglas Costa następcą Lemara?


Jak informuje Calciomercato.com, jednym z możliwych kierunków jest Atletico Madryt, które rozgląda się za następcą Thomasa Lemara, który nie zdołał spełnić oczekiwań na Wanda Metropolitano. Hiszpański klub szuka nowego klubu dla reprezentanta Francji, a także rozgląda się za jego ewentualnym następcą. Idealnym kandydatem wydaje się być Douglas Costa.

Czterech piłkarzy na celowniku Juventusu


Brazylijczyk, mimo wszystkich swoich problemów w Turynie, nadal jest wyceniany przez Juventus na około 50 milionów euro. Oczekiwana przez włoski klub kwota mogłaby zostać zmniejszona poprzez włączenie do transakcji innych zawodników. W przypadku Atletico piłkarzami, którymi mogłaby być zainteresowana Stara Dama są Saul Niguez, Joao Felix, Thomas Partey i Stefan Savić. W obecnej sytuacji najbardziej prawdopodobne byłoby włączenie do transakcji ostatniej dwójki.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

JuventinoPoland | 31.05.2020 17:46

Tylko Saul Niguez , ale to jest bliskie 0

Yaq | 31.05.2020 18:24

Ta Savić, w Juve jest nadmiar środkowych obrońców więc kolejny potrzebny.

wojojuve | 31.05.2020 20:48

Poza Savicem to każdego z nich chętnie bym zobaczył w Juve.

ola | 31.05.2020 21:59

Nie wierzę że Felixa by oddali.

dalmare | 01.06.2020 01:03

Kubeł zimnej wody. Atletico zaciska pasa i wzywa wychowanków, prawdopodobnie jedyną inwestycją będzie wiszące 55 mln opłaty za Moratę dla Chelsea.
Lemar pewno pozostanie z konieczności gdyż w obecnej rzeczywistości nie uda się odzyskać 70ciu mln wyłożonych za 70% jego karty.
Atletico już wezwało z wypożyczenia w Gremio swego wychowanka LO Caio Henrique (była klauzula zerwania wypożyczenia bez odszkodowania) kt zdubluje Lodi. Środek obrony zdubluje również wezwany z wypożyczenia 19-letni Nehuen Perez.

Warto przyjrzeć się jak powstają błędne newsy, to reguła:
1)Redakcja z jakiegoś kraju (tym razem dobra redakcja Calciomercato) zna dobrze własny rynek (sytuację i zalety Douglasa Costy) lecz gorzej niuanse zagraniczne (w tym wypadku oszczędności Atletich).
2) Jej dedukcje będące publicystyką są powielane przez innych jako informacja: Atletico chce pozbyć się Lemara a Juventus Douglasa Costy zatem "Douglas Costa wydaje się być idealnym następcą Lemara". Ale Atletico musi pozostawać przy tym co ma.

Co do Juventusu również kryterium korekty kadry jest oszczędzanie: z górnej połowy tabeli zarobków poleci każdy z pensją od 6mln wzwyż jeśli znajdzie się nabywca, z wyjątkiem CR, DeLigta, i obecnie, inaczej niż rok temu, Dybali. (Higuain: przypuszczam że zostanie mu przedstawiona propozycja cięcia zarobków i przedłużenia- czysta korzyść ponieważ Sarri ma klucz do jego odbudowań patrz 2015/16, a odbudowany jest w tym układzie wartościowy.)

Klemens | 01.06.2020 08:09

@dalmare

Bardzo cenne uwagi, mam tylko zastrzeżenie co do konceptu zatrzymania Higuaina w celu odbudowy - opierasz się na założeniu, iż w przyszłym sezonie Sarri dalej będzie trenerem Juve, a to mimo wszystko dość niepewne.

dalmare | 01.06.2020 10:01

Zrobił się offtop.
- Higuain: Był bardzo interesującym obiektem obserwacji, był rozsypany po Benitezie, było widać jak Sarri indywidualnie go odbudował w 2015; oczywiście teraz jest dużo starszy i nie ma po bokach Insigne/Mertnsa i Callejona. Sprawa 'niezrównoważenia' tridente którym chciałby grać Sarri w Juventusie chociaż na niektórych rywali- jest komentowana: 9ka przy personaliach narzuconych Sarriemu musi funkcjonować w innych warunkach niż w tridente Napoli 2015/16.
- Sarri: Struna była dość naciągnięta po Lyon-Juventus 1-0, po czym nastąpiła wielka cezura koronawirusa: załamanie finansów klubów i przerwa na refleksję dla włodarzy.
O ile 'przed' marzyły się nazwiska najpierw Guardioli ('piękna gra') a następnie Zidana (patent na LM) to, myślę, po otrzeżwieniu powinien przeważyć pogląd że pierwszy sezon działalności tak bezprecedensowo rozerwany to za mało na zebranie owoców; poza tym kluby zamrożą pewno swe stany obecne. Swoje powie ta część kończonego w nienormalnych warunkach sezonu.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy