Bayer potwierdził wysoką formę. Wygrana w M'Gladbach

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  23.05.2020 17:24
Bayer potwierdził wysoką formę. Wygrana w MGladbach

Bundesliga

W jednym z kluczowych spotkań w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów, Bayer Leverkusen w ramach 27. kolejki pewnie 3:1 pokonał na wyjeździe Borussię M'Gladbach.

Mecz na Borussia-Park od pierwszego gwizdka sędziego toczył się w szybkim tempie i ułożył się fantastyczne dla gości z Leverkusen. Podopieczni Petera Bosza wyszli bowiem na prowadzenie już w siódmej minucie. Po prostopadłym podaniu Karima Bellarabiego, błyskawiczną akcję swojej drużyny wykończył Kai Havertz, pokonując bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.

W kolejnych minutach piłkarze Bayeru kontrolowali wydarzenia, ale mimo przewagi w polu nie udało im się podwyższyć prowadzenia. Byli tego blisko tuż przed przerwą, ale tym razem Havertzowi zabrakło precyzji. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Gospodarze w pierwszej połowie bramce gości zagrozili praktycznie tylko raz, gdy cztery minuty przed przerwą celnie z dystansu uderzał Florian Neuhaus, sprawiając problemy bramkarzowi Bayeru.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze i siedem minut po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Lukasa Hradecky'ego pewnym uderzeniem z około dziesięciu metrów pokonał Marcus Thuram, który wykorzystał dobre dogranie w pole karne ze strony Alassane Plea.

Szybka odpowiedź Bayeru

Kilka chwil później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Bayeru. W polu karnym rywali faulowany przez Nico Elvediego był Karim Bellarabi. Jedenastkę, choć nie bez problemów, wykorzystał Kai Havertz, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

W 81. minucie zespół Bayeru definitywnie rozstrzygnął losy rywalizacji. Po dośrodkowaniu Kerema Demirbaya z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego, wynik meczu na 3:1, uderzeniem głową ustalił Sven Bender.

Bayer Leverkusen zasłużenie w tym meczu sięgnął po komplet punktów i awansował na trzecie miejsce w tabeli, przeskakując swojego sobotniego rywala i RB Lipsk. Drużyna z BayArena zrobiła tym samym ważny krok w walce o lokatę premiowaną grą w Lidze Mistrzów.