REKLAMA
REKLAMA

Manchester United ogłosił finansowe straty za okres pandemii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  21.05.2020 14:14
Manchester United ogłosił finansowe straty za okres pandemii

Herb Manchesteru United na koszulce  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Manchester United zanotował stratę w wysokości 3,3 miliona funtów w trzecim kwartale finansowym, obejmującym także okres zawieszenia rozgrywek Premier League. Łączne przychody klubu spadły o 18,7% do poziomu 123,7 miliona funtów - informuje Sky Sports.

Manchester United ostatnie spotkanie rozegrał 12 marca, kiedy efektownie 5:0 pokonał LASK Linz w meczu Ligi Europy, który odbył się bez udziału publiczności. Od tamtej pory Czerwone Diabły nie mogą liczyć na wpływy z tytułu praw telewizyjnych, a także na przychody z dnia meczowego. Ma to swoje odzwierciedlenie w sprawozdaniu finansowym przedstawionym przez wiceprezesa ds. wykonawczych klubu Eda Woodwarda.

Woodward: Nasze działania odzwierciedlają wartości Manchesteru United


- W dalszym ciągu koncentrujemy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych kolegów, kibiców i partnerów na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, jak w trakcie tego kryzysu zareagowali ci, którzy są związani z klubem - powiedział Woodward, cytowany przez Sky Sports.

- Od początku pandemii Manchester United i nasza fundacja udzielały pomocy szpitalom, organizacjom charytatywnym i szkołom w naszych społecznościach, a także wspierały pracowników pracujących na pierwszej linii frontu oraz potrzebujących kibiców - kontynuował.

- Działania te odzwierciedlają nasze podstawowe wartości jako klubu i odporność na przeciwności losy, które wielokrotnie demonstrowaliśmy w ciągu naszej długiej historii i zrobimy to ponownie, aby przetrwać aktualne wyzwania. W tym duchu czekamy na bezpieczny powrót drużyny na boisko i wykorzystanie ekscytującego impulsu, jaki Ole i zawodnicy dali wcześniej, jednocześnie podejmując wszelkie niezbędne kroki w celu ochrony zdrowia publicznego - dodał.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

Maciejus_ManUtd | 21.05.2020 15:44

Jest moc i będą transfery.

Bonylad | 21.05.2020 22:00

Maciejus_ManUtd


Potwierdzam.

Jest moc i będą transfery.

Tyle tylko, że na St James Park. ;)

Mucha52 | 22.05.2020 03:25

Bez cienia wątpliwości największe gwiazdy piłki takie jak Ronaldo Messi, Neymar Lewandowski, Augero,Pogba, marzą żeby grać na zadupiu w północno wschodniej Anglii i wygrać dla srok pierwsze mistrzostwo od 1927 roku:)

JasFasola | 22.05.2020 05:48

Bonyland
to skład Srok w przyszłym sezonie

Alisoon

Koulibaly
S.Ramos
D.Alana
T.A-Arnold

K.De Breuyne
P.Couthino
N.Kanye

K.Mbappe
C.Ronaldo
R.Lewandowski

ławka

Ederson
Casemiro
R.Firmino
P.Aubameyang
M.Skiniar

To powinno mniej wiecej tak
wyglądać
Hahahahhahahaha.......:D

JasFasola | 22.05.2020 05:50

A tak serio to śmieszny klubik to i śmieszni kibice , miejsce tego klubu jest pod koniec tabeli gdzieś w przedziale 14-18

Bonylad | 22.05.2020 11:48

JasFasola

Widzę, nie było przypadku w doborze nick-u

JasFasola | 22.05.2020 13:40

bonyland
Podoba się skład ??? czy trzeba coś zmienić bo niektórzy za słabi na ten klub :)

wood | 23.05.2020 18:38

Bez przesady, może i długo nic nie wygrali ale to nadal klub z historią... Mają na koncie 4 tytuly mistrzowskie, no a na początku lat 00' byli w czołówce Premier League...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy