REKLAMA
REKLAMA

UEFA gotowa poczekać dłużej na decyzje federacji

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  14.05.2020 14:42
UEFA gotowa poczekać dłużej na decyzje federacji

UEFA

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zamierza być elastyczna w kwestii ostatecznej daty potwierdzenia przez krajowe federacje planów wznowienia i dokończenia obecnego sezonu. Początkowo zakładano, że takie informacje zostaną przekazane do 25 maja.

UEFA zdaje sobie jednak sprawę, że obecnie nie we wszystkich przypadkach przekazanie szczegółowych informacji nie będzie możliwe , dlatego zamierza być w tej kwestii elastyczna - informuje ESPN.

"UEFA chciałaby otrzymać takie informacje do 25 maja, ale rozumiemy, że szczegółowe plany mogą nie być w pełni gotowe do tego czasu ze względu na różne zewnętrze ograniczenia. UEFA spodziewa się jednak, że do tego czasu otrzyma przynajmniej pewne wskazówki co do potencjalnego kierunku działań przewidzianych przez krajowe związki i ligi" - czytamy w komunikacie Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Dokończenie sezonu do 2 sierpnia


UEFA chciałaby, aby krajowe rozgrywki zostały zakończone najpóźniej 2 sierpnia. Pozostała część miesiąca miałaby zostać przeznaczona na dokończenie rywalizacji w europejskich pucharach - Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Na razie pewne wznowienia rozgrywek ligowych są kluby niemieckiej Bundesligi, które przystąpią do rywalizacji już w najbliższy weekend. Plan powrotu na boiska mają również w Premier League, La Liga i Serie A. Przedstawiciele tych lig liczą, że sezon uda się wznowić w okolicy połowy czerwca, ale na razie żaden termin nie został oficjalnie potwierdzony.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy