REKLAMA
REKLAMA

Seifert: Przypadek Drezna nie burzy naszego planu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Kicker  |  10.05.2020 10:02
Seifert: Przypadek Drezna nie burzy naszego planu

Bundesliga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Rozgrywki Bundesligi i 2. Bundesligi mają zostać wznowione 16 maja. Nie zmieni tego również fakt, że w sobotę, po wykryciu dwóch nowych przypadków koronawirusa, na 14-dniową kwarantannę odesłana została cała drużyna Dynama Drezno.

Tak przynajmniej uważa prezes Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) Christian Seifert. - Już dziś po południu (sobota - przyp. red) słyszałem o tym, że kierownictwo Dynama poinformowało o tym jednego z naszych pracowników. Pokazuje to, że koncepcja ta działa, a także przewiduje kwarantannę każdego zespołu, którego może to dotyczyć, po podjęciu decyzji przez właściwy organ. Konferencja ministrów sportu zaleciła również w niedalekiej przyszłości przeprowadzenie 14-dniowej kwarantanny w przypadku wystąpienia takiego przypadku" - powiedział Seifert w wywiadzie udzielonym ZDF, cytowany przez Kickera.

Seifert: To nie jest niepowodzenie


- Mówiliśmy od początku, że musimy być na to przygotowani. A jeśli teraz zaplanowano 14-dniową kwarantannę, to będziemy musieli się nią zająć w przyszłym tygodniu, w kwestii terminarza i to zrobimy. W chwili obecnej nie zaburza to jednak naszego harmonogramy - kontynuował Seifert.

- DFL pracuje nad tą koncepcją od dłuższego czasu i zawsze podkreślaliśmy, że to lokalne władze zdrowotne decydują o każdym indywidualnym przypadku, o każdym zespole. Oni nadają tempo. W 2. Bundeslidze, gdzie pozostało jeszcze 81 meczów, dwa z udziałem Dynama Drezno nie będą mogły się odbyć. Ale nie zmieniamy niczego w naszym celu, aby zakończyć sezon w sposób sportowy. Nie interpretuję tego jako niepowodzenia - dodał.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy