REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie: Turecka Süper Lig zostanie wznowiona 12 czerwca

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  06.05.2020 14:59
Oficjalnie: Turecka Süper Lig zostanie wznowiona 12 czerwca

Süper Lig

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Turecka Federacja Piłkarska poinformowała, że rozgrywki Süper Lig zostaną wznowione 12 czerwca. Przypomnijmy, że turecka ekstraklasa została zawieszona dopiero 12 marca. Odnotujmy, że jak na razie w kraju z południowo-wchodniej Europy odnotowano 3520 zgonów.

Plan władz Tureckiej Federacji Piłkarskiej zakłada, że restart ligi będzie miał miejsce 12 czerwca i potrwa do 26 lipca.

- Podczas epidemii zawsze myśleliśmy o bezpieczeństwie tureckiego futbolu. Staraliśmy się nie skrzywdzić naszych klubów - powiedział szef tureckiej centrali w osobie Nihat Ozdemir cytowany przez oficjalną stronę Tureckiej Federacji Piłkarskiej.

- Regularnie prowadzimy rozmowy naszym Ministrem ds. Młodzieży i Sportu Mehmetem Kasapoglu - kontynuował 70-latek.

Bezpieczeństwo najważniejsze


- Rozmawialiśmy z klubami niższej ligi, klubami Süper Lig, UEFA i FIFA. Naszym celem jest zakończenie sezonu przy wsparciu wszystkich instytucji w naszym kraju - zaznaczył Turek.

- Mamy plan, który sam w sobie nie wystarczy. Z tego powodu podejmiemy decyzje na podstawie decyzji naszego komitetu naukowego oraz Ministerstwa Zdrowia i Nauki. Zdrowie jest naszym priorytetem - przekonywał Ozdemir.

Ozdemir ogłosił także, że finał Ligi Mistrzów zgodnie z planem odbędzie się w Stambule, mając na uwadze, że UEFA ma nadzieję na dokończenie rozgrywek w europejskich pucharach w sierpniu.

Odnotujmy, że aktualnie w tabeli ligi tureckiej na czele znajdują się Trabzonspor i Istanbul Basaksehir, które legitymują się dorobkiem 53 punktów na koncie. W rozgrywkach Süper Lig do zakończenia sezonu pozostało osiem ligowych kolejek.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy