REKLAMA
REKLAMA

Portugalska ekstraklasa i Puchar Portugalii zostaną dokończone

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  05.05.2020 23:37
Portugalska ekstraklasa i Puchar Portugalii zostaną dokończone

Primeira Liga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
We wtorek rano odbyło się nadzwyczajne spotkanie z udziałem władz Liga Portugal oraz klubów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. W jego trakcie podjęto decyzję związaną z dokończeniem rozgrywek ekstraklasy portugalskiej i Pucharu Portugalii.

O ile rozgrywki w ramach Primeira Liga będą kontynuowane, to już wiadomo, że nie zostaną dokończone rozgrywki na zapleczu portugalskiej ekstraklasy. Tym samym końcowa klasyfikacji drugiej ligi portugalskiej zostanie ustalona zgodnie z zaleceniami FPF, FIFA i UEFA.

W związku z powyższym wiadomo, że w kolejnej kampanii w ekstraklasie portugalskiej grać będą CD Nacional de Madeira oraz SC Farense. Tymczasem z drugą ligą żegnają Cova da Piedade i Casa Pia Atletico.

Dodajmy, że oprócz decyzji o wznowieniu ligi portugalskiej i dokończenia Pucharu Portugalii władze Portugalskiej Ligi Piłkarskiej utworzyły Fundusz Wsparcia dla klubów z Liga Pro, który ma wynieść 1,52 miliona euro, co ma zmniejszyć straty finansowe klubów z drugiej ligi w związku z wcześniejszym zakończeniem rozgrywek.

Warto zaznaczyć, że najnowszy plan związany ze wznowieniem rozgrywek ligi portugalskiej zakłada, że piłkarze wrócą do gry 30 maja.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy