REKLAMA
REKLAMA

La Liga wróci do gry 5 czerwca?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  28.04.2020 20:03
La Liga wróci do gry 5 czerwca?

Real Madryt - FC Barcelona  |  fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Przedstawiciel hiszpańskiego rządu ogłosił dzisiaj informacje związane ze złagodzeniem obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Nowy dekret pozwala na wznowienie treningów przez piłkarzy od 4 maja. Rozgrywki ligowe miałyby natomiast zaliczyć restart po 5 czerwca.

Premier Pedro Sanchez zorganizował dzisiaj wieczorem konferencję prasową, na której przedstawił "plan przejścia w kierunku nowej normalności".

Hiszpański polityk zaznaczył, że łagodzenie środków zapobiegawczych będzie "stopniowo zmniejszane w zależności od regionów i skoordynowane”, więc obszary o mniejszej liczbie zgonów i dodatnich przypadkach ozdrowień będą mogły szybciej wrócić do normy.

Do tej pory w Hiszpanii doszło do 23822 zgonów z powodu COVID-19, w porównaniu do 27359 we Włoszech.

W przeciwieństwie do włoskiej wersji piłkarze w Hiszpanii będą mogli trenować w swoich ośrodkach treningowych od 4 maja, ale nadal będą musieli utrzymywać środki dystansu społecznego.

Treningi piłkarskie w małych sześcioosobowych grupach będą mogły mieć miejsce od 18 maja, z kolei od 25 maja grupy mogłyby liczyć osiem osób. W pełnych kadrach zespoły będą mogli trenować od 1 czerwca, z kolei spotkania bez udziału kibiców mogłyby się odbywać od 5 czerwca lub najpóźniej od 12 czerwca.

- Do końca czerwca jako kraj będziemy w nowej normalności, jeśli rozwój epidemii będzie kontrolowany na wszystkich terytoriach - powiedział Pedro Sanchez.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

LM10FCB | 28.04.2020 20:44

jak chca ryzykowac zdrowie i zycie niemal wszystkich pilkarzy calej la ligi bo glupi sezon  trzeba skonczyc ich sprawa  

Joker | 28.04.2020 23:31

Akurat nad piłkarzami bym się nie użalał. Oni będą przebadani od stóp do głów po kilka razy, i zostaną dopuszczeni do gry dopiero jak będzie pewność, że są w 100% zdrowi, a z tego co mi wiadomo to zdrowy od zdrowego się nie zarazi...

Threex | 29.04.2020 05:01

I tu Joker jest mały szkopuł. Na każdy mecz trzeba będzie zużyć około 50-80 testów na COVID a nie ma dla wszystkich ludzi normalnie. Dla.mnie to jest słabe że Ty musisz wybulic hajs żeby zrobić a ono dostaną od federacji (która zapewne za to zapłaci). Te testy powinny być dostępne dla każdego.

fanmadrid | 29.04.2020 08:55

No i super jeszcze tylko niech Pedro powie kiedy będę mógł wrócić do pracy bo boli dupa od siedzenia i kieszeń a wtedy z przyjemnością obejrzę mecz

TteamWand | 29.04.2020 10:31

Myślę że testy nie są problemem bo pewnie sami piłkarze gdyby musieli to bez problemu by je kupowali żeby tylko znów grać i....dostawać pełną wypłatę :)

Problem leży gdzie indziej. Niestety stadion to nie Orlik gdzie pan Andrzej przychodzi z kluczem, wpuszcza wszystkich i o 23 zamyka. O ile komentować można ze studia to obsługa techniczna stadionu, ludzie przeprowadzający transmisje, służba medyczna czy nawet sędziowie + piłkarze,trenerzy itp to w sumie pewnie kilkaset osób. Nie przebadają wszystkich.

No i jest jeszcze jeden problem. Niech mnie ktoś poprawi ale jedyne testy które w 100% dają pewność to testy molekularne na wyniki których czeka się bardzo długo a i je trzeba powtarzać.
Pozostałe działają na zasadzie że jesli masz wynik dodatni to ok, jesteś zarażony ale jeśli masz wynik ujemny to wcale nie znaczy że nie jesteś nosicielem.

Hiszpania ma najwięcej zarażonych w europie. Ja tego nie widzę, ale oby...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy