REKLAMA
REKLAMA

Austriacka Bundesliga docelowo do 30 czerwca

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  24.04.2020 11:20
Austriacka Bundesliga docelowo do 30 czerwca

Austriacka Bundesliga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Liga austriacka jest z jedną z tych, która wkrótce powinna wrócić do rywalizacji. Przedstawiciele austriackiej ekstraklasy wrócili już do treningów w małych grupach, a dzisiaj przedstawiciele władz ligi mają omówić proces restartu rozgrywek.

W ramach wideokonferencji przedstawiciele klubów mają rozmawiać o powrocie na boisko, a protokół z konkretnymi wytycznymi ma zostać przesłany do Austriackiego Ministerstwa Sportu i Zdrowia, które ma na niego udzielić odpowiedzi, dzięki której kluby w Austrii będą mogły wykonać krok w kierunku powrotu do normalnych treningów i spotkań piłkarskich.

Dokument roboczy zawiera część medyczną i organizacyjną. Ten ostatni stwierdza, że ​​mecz bez widzów powinien liczyć maksymalnie 200 osób. Oprócz piłkarzy i sztabu szkoleniowego liczba osób dotyczy także pracowników klubu, produkcji telewizyjnej, funkcjonariuszy kontroli antydopingowej i dziennikarzy.

Kolorowe oznaczenia


Dla osób na stadionie planowane jest kodowanie kolorem czerwonym, pomarańczowym i żółtym. - Tylko ludzie z czerwonego obszaru musieliby zostać przetestowani - powiedział szef ligi Christian Ebenbauer.

- Czerwony kolor miałby być oznaczeniem dla wszystkich osób bezpośrednio zaangażowanych w grę, takich jak zawodnicy, trenerzy, sędziowie i piłkarze (zwykle młodzi ludzie lub młodzi dorośli)
- Pomarańczowy kolor miałby być oznaczeniem dla osób pracujących na stadionie, które nie mają bezpośredniego kontaktu z innymi, na przykład operatorzy kamer
- Żółty miałby być oznaczeniem dla osób na trybunach, na przykład dla dziennikarzy

Część medyczna koncepcji dotyczy tematu testowania. Przedstawiciel ligi pozostawił otwartą kwestię związaną z tym, jak często osoby zaangażowane w mecze powinny być badana. Rodzaj testów powinien być w każdym razie jasny. Wszystko wskazuje na to, że byłyby to testy PCR, a nie na przeciwciała Testy PCR dostarczają informacji o tym, czy dana osoba jest obecnie zainfekowana koronawirusem i czy może zarażać. Warto jednak podkreślić, że testu PCR nie można użyć do ustalenia, czy dana osoba miała chorobę kilka tygodni temu, a zatem może być odporna. Wiedzę tę można zdobyć dzięki testom na przeciwciała, ale ich wiarygodność nie daje 100-procentowej pewności.W związku z powyższym ludzie, którzy korzystają z podrobionych testów, mogą się narażać na fałszywe bezpieczeństwo. Ponadto nie wyjaśniono jeszcze z całą pewnością, czy osoba, u której stwierdzono przeciwciała przeciwko koronawirusowi, jest naprawdę odporna.

Osoby z dodatnim testem będą izolowane


Jeżeli wynik testu PCR będzie pozytywny, zakażoną osobę izoluje się zgodnie z koncepcją Bundesligi. Osoba dotknięta chorobą byłaby ponownie oficjalnie zdrowa, gdyby dostarczyła jeszcze dwa testy PCR z wynikiem ujemnym w ciągu 48 godzin. Osoby, które miały kontakt z zainfekowanymi, byłyby dokładnie badane i ściśle obserwowane, ale nie usuwane z gry. Oznacza to, że dodatni wynik testu PCR nie byłby równoważny z wyeliminowaniem z rozgrywek, czytamy na łamach serwisu Sport.orf.a

Jeśli faktem stanie się, że rozgrywki piłkarskie w Austrii będą miały zostać wznowione w połowie maja, to najpóźniej na początku przyszłego miesiąca drużyny powinny rozpocząć normalne treningi. Liga ma zostać dokończona do 30 czerwca. Aby tak się jednak stało, to potrzebna jest decyzja Austriackiej Federacji Piłkarskiej, co według Ebenhaurera jest możliwe do zrealizowania w stosunkowo krótki czasie.

Przypomnijmy, że zespoły z austriackiej ekstraklasy mają do rozegrania jeszcze 13 kolejek ligowych. Ponadto FC Salzburg ma do rozegrania mecz krajowego pucharu z Austrią Lustenau. Na zapleczu austriackiej ekstraklasy do rozegrania pozostało jedenaście serii gier. Niemniej wątpliwe jest, aby te mecze były rozegrane, zwłaszcza, że ​​drużyny z drugiej ligi, z wyjątkiem finalisty krajowego pucharu, czyli Austrii Lustenau, nie mają obecnie pozwolenia na trening w małych grupach.Możliwe zmiany w austriackiej Bundeslidze i 2. lidze


W przypadku wniosku o anulowanie rozgrywek drugiej ligi przynajmniej dziewięć z 16 klubów musiałoby się na to zgodzić. W przypadku anulowanie sezonu, zgodnie z rozporządzeniem Austriackiej
Federacji Piłkarskiej, żaden klub nie kwalifikuje się do awansu, co z kolei może prowadzić do skarg lidera ligi SV Guntamatic Ried i drugiej w tabeli Austrii Klagenfurt. „Możemy jedynie próbować znaleźć polubowne rozwiązanie. Jeśli nie istnieją, istnieje możliwość korzystania z możliwości prawnych - powiedział Ebenbauer.

W kontekście austriackiej ekstraklasy Istnieje również szansa na jej powiększenie, co oznaczałoby dołączenie do tej ligi ekip z Ried i Klagenfurtu. Takie rozwiązanie oznaczałoby jednak zmianę formatu ligi w Bundeslidze i 2. lidze i prawdopodobnie mniejsze przychody z telewizji. Decyzję o powiększeniu ligi można podjąć większością dwóch trzecich głosów na walnym zgromadzeniu Bundesligi. Prezydium Austriackiej Federacji Piłkarskiej musiałoby zgodzić się na zmianę trybu w dwóch najlepszych ligach, jeśli wpłynęłoby to na regulamin promocji i spadków między 2. ligą a ligami regionalnymi.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy