REKLAMA
REKLAMA

AS: Ligi mają zakończyć rywalizację do 31 lipca

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: As.com  |  22.04.2020 18:43
AS: Ligi mają zakończyć rywalizację do 31 lipca

UEFA

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Europejska Unia Piłkarska porozumiała się ze Stowarzyszeniem Klubów Europejskich, aby rozgrywki ligowe na Starym Kontynencie w większości zakończyły się do końca lipca. Ma to pomóc w dokończeniu europejskich pucharów w sierpniu.

Informacje na temat konsensusu w sprawia pojawiła się na łamach hiszpańskiego dziennika AS. Jeśli w niektórych krajach nie będzie możliwe dokończenie sezonu, jak to ma miejsce między innymi w Belgii i Holandii, przedstawiciele UEFA nie zamierzają ingerować w sprawy rozgrywek, pozostawiając podjęcie ostatecznej decyzji rodzimej federacji.

W związku z powyższym Europejska Unia Piłkarska nie zamierza wykluczać poszczególnych krajów z europucharów. W każdym razie od konkretnej federacji będzie zależało, jakie drużyny będą mogły wystąpić w Lidze Mistrzów, czy Lidze Europy w kolejnej kampanii. Najważniejsze jest, aby lista z zespołami trafiła do Europejskiej Unii Piłkarskiej do 31 lipca.

Jutro ma zostać przeprowadzona kolejna wideokonferencja, w której decydenci europejskiej centrali będą rozmawiali z przedstawicielami 55 krajów członkowskich.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Ermac | 22.04.2020 20:11

Holandia już zakończyła, mam nadzieję, że Hiszpania weźmie z nich przykład.

Belfer | 22.04.2020 20:48

Nie ma szans na dokończenie sezonu. Zakończyć sezony i ruszyć z nowym od września.

Joker | 22.04.2020 23:26

To zakładasz, że we wrześniu będzie lepiej? Moim zdaniem trzeba ruszyć od razu, bo w najbliższym czasie i tak lepiej nie będzie, albo dać sobie spokój na dobre 2 lata i potem podnosić futbol z gruzów...

TteamWand | 23.04.2020 12:11

Bardzo podoba mi się to co zrobił rząd Holandii :)
Sadził się Ceferin że będzie sankcjonował kraje które bez ich zgody zakończą sezon a władze Holandii zabroniły grać w piłkę do września i ten może teraz cichutko jak trusia w koncie posiedzieć:)

Nikt nie wie co będzie we wrześniu. Nie ma żadnych dowodów na drugą falę.Jedynie wróżenie z fusów. A nawet jeśli będzie to mając wiedzę na dziś choroba ominie ludzi którzy byli już chorzy. Do wrzesnia szczepionki nie będzie ale będzie znacznie lepszy protokół medyczny postępowania z osobami ciężko przechodzącymi chorobę. Istnieje duża szansa że będzie również lekarstwo które znacznie ograniczy powikłania itp.
Stadionów raczej nie otworzą ale granie przy zamkniętych pewnie będzie możliwe.
Przynajmniej taką mama nadzieję :)


bundes | 24.04.2020 08:49

Ermac jako kibic Barcy dziwi ze tak lekko podchodzisz do zakończenia sezonu. To nie jest gra fifa która możesz odłożyć do szuflady na pół roku.
Barca już skubie kasę z kieszeni wszystkich zatrudnionych u siebie, myślisz zekoniec rozgrywek w Hiszpanii będzie dla nich lepszy???
W Niemczech duże pieniądze już zostały przelane za prawa TV żeby kluby przetrwały, ale brak wznowienia rozgrywek to kasa musi być oddana a to się wiąże z bankrutowaniem kilku klubów 1-2 BL
Ciekawe jak Holandia to odchowuje, podejrzewam ze zrobi się jeszcze większa przepaść między Ajaxem a resztą o ileresata uciągnie brak dochodów meczowych i TVgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy