REKLAMA
REKLAMA

UEFA zaprzecza: Nie ma terminu zakończenia rozgrywek

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  05.04.2020 18:33
UEFA zaprzecza: Nie ma terminu zakończenia rozgrywek

UEFA

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zaprzeczyła informacjom, jakoby rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy musiały zostać zakończone do 3 sierpnia.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin miał w sobotę na antenie ZDF powiedzieć, że europejskie puchary muszą zostać rozstrzygnięte nie później niż na początku sierpnia.

UEFA wydała jednak w niedzielę oświadczenie, w którym wyjaśnia, że terminy zakończenia rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy nie zostały ustalone.

"Informowano, że prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział w niemieckim ZDF, że rozgrywki Ligi Mistrzów muszą zakończyć się do 3 sierpnia. To nieprawda. Prezydent wyraził się bardzo jasno, że nie określił dokładnych terminów zakończenia sezonu" - czytamy w komunikacie UEFA.

"UEFA analizuje obecnie wszystkie opcje ukończenia krajowych lig i europejskich rozgrywek z Europejskim Stowarzyszeniem Klubów i europejskimi ligami w grupie roboczej powołanej 17 marca. Głównym priorytetem wszystkich członków grupy roboczej jest ochrona zdrowia publicznego. Następnie należy znaleźć rozwiązanie w zakresie kalendarza, aby umożliwić zakończenie wszystkich rozgrywek. Obecnie analizowane są możliwości meczów w lipcu i w sierpniu, w razie potrzeby, w zależności od daty ich wznowienie i zgody władz krajowych" - dodano.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy