REKLAMA
REKLAMA

Tylko Wisła radzi sobie w kryzysie?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  03.04.2020 08:01
Tylko Wisła radzi sobie w kryzysie?

Jakub Błaszczykowski  |  fot. Radosław Bełżek / WislaKrakow.com

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Zawieszenie piłkarskich rozgrywek w Polsce prawdopodobnie będzie miało bardzo negatywne skutki dla wielu klubów, również tych z Ekstraklasy. Z wielu zespołów każdego dnia napływają coraz niepokojące sygnały. Są jednak kluby, w których ostatnie dni przyniosły bardzo pozytywne wiadomości. Tak bez wątpienia jest Wisła Kraków.

Wisła to klub, który można uznać, że radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi ma opanowany do perfekcji. W styczniu 2019 roku wydawało się nawet, że jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów przestanie istnieć. Tak się jednak nie stało, a jest to zasługą wspólnych wysiłków trzech "ratowników" Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskich, a także wielkiej liczby niezwykle wiernych i oddanych fanów.

Sytuacja w klubie od tamtego czasu z miesiąca na miesiąc ulegała poprawie i można śmiało powiedzieć, że Wisła konsekwentnie wychodziła na prostą. Wiele wskazuje również, że nieunikniony kryzys związany z pandemią koronawirusa, nie dotknie tak mocno krakowskiego klubu, w porównaniu z innych ekipami występującymi w Ekstraklasie.

Piłkarze Wisły, którzy już niejednokrotnie potwierdzili, że są niezwykle zgraną ekipę, już niedługo po zawieszeniu rozgrywek zapowiedzieli ścisłą współpracę z klubem, w celu zminimalizowania skutków zawieszenia rozgrywek. Wyrazili tym samym gotowość do uczestniczenia w programie oszczędnościowym, który co jest jasne zakłada czasowe obniżenie wynagrodzeń. Nie mamy w tym miejscu wątpliwości, że piłkarze Białej Gwiazdy bez większych problemów dojdą w tej kwestii do porozumienia z klubem.

Wisła z nowymi właścicielami


1 kwietnia fani Wisły otrzymali kolejną bardzo dobrą wiadomość. Trio ratowników - Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski, którzy od ponad roku zarządzają piłkarską spółką doszli do porozumienia z aktualnym jeszcze właścicielem klubu Towarzystwem Sportowym Wisły Kraków w sprawie uzyskania 50-procentowego udziału w prawach do nazwy i historycznego klubu, a także pozyskali porozumienie regulujące wieloletnią współpracę marketingową obu podmiotów.Co to oznacza? Piłkarska Wisła Kraków już wkrótce definitywnie przejdzie w ręce wspomnianego trio. W oświadczeniu zadeklarowali oni rozpoczęcie procesu przejęcia przez nich akcji Wisły Kraków SA i zapowiedzieli, że dołączą wszelkich starań, aby do transakcji doszło w ciągu najbliższego tygodnia.

To świetna wiadomość dla fanów Wisły, bowiem klub dzięki temu zyska jasną sytuację prawną, co również umożliwi włodarzom swobodne zarządzanie nim i długofalowe planowanie.

Kibice Wisły skarbem dla klubu


Trzeba jednak podkreślić, że nic takiego nie miałoby miejsca bez ogromnego zaangażowania fanów Wisły, który od początku niezwykle mocno włączyli się w akcję ratunkową. Na uwagę zasługuje tutaj szczególnie działalność Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków, które aktualnie ma już ponad 2000 aktywnych członków. Organizacja ta regularnie wspiera piłkarską spółkę ogromnymi kwota. Na chwilę obecną przekazali łącznie klubowi niemal 1,8 miliona złotych. Na swoim koncie mają również zarezerwowane prawie 450 tysięcy złotych na budowę boiska dla Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.To jednak nie jedyna możliwość jaką fani "Białej Gwiazdy" mają do tego, aby wesprzeć swój klub. Aktualnie trwa druga emisja akcji spółki, dzięki czemu każdy zainteresowany może dołożyć swoją cegiełkę i zostać akcjonariuszem klubu. Dzięki drugiej emisji, której zakończenie planowane jest na 11 dni, zebrano już ponad 2 miliony złotych, a akcje zakupiło ponad 6500 osób.Pierwsza emisja miała miejsce w marcu ubiegłego roku i zakończyła w błyskawicznym tempie. 9126 inwestorów zakupiło akcje o wartości równo 4 milionów złotych w ciągu niespełna 24 godzin! Oznacza to, że na chwilę obecną kibice i sympatycy krakowskiego klubu zainwestowali w Wisłę kwotę przekraczającą 6 milionów złotych, a jesteśmy przekonani, że to jeszcze nie koniec.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy