REKLAMA
REKLAMA

Premier League z alternatywnym planem na dokończenie sezonu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: The Independent  |  30.03.2020 09:13
Premier League z alternatywnym planem na dokończenie sezonu

Piłkarze Manchesteru City  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Premier League przygotowuje alternatywy plan rozegrania pozostałych spotkań obecnego sezonu - informuje The Independent. Plan zakłada dokończenie rozgrywek w czerwcu i lipcu poprzez izolację drużyn w zamkniętych obozach w środkowej części Anglii i Londynie. Wszystkie mecze byłyby transmitowane w telewizji.

W ostatni weekend władze angielskiej piłki dyskutowały o różnych możliwościach dokończenia obecnego sezonu. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem pozostaje rozgrywanie spotkań bez udziału kibiców, ale pojawiły się również pomysł odizolowanych obozów, do których drużyny wracałyby po rozegraniu spotkań.

Ogromne kontrakty telewizyjne i inne problemy finansowe zwiększyły presje na kluby, aby dokończyć obecny sezon. Jedną z zalet tego pomysłu jest zorganizowanie "telewizyjnego mega-eventu", którego założeniem byłoby przeprowadzenie w telewizji transmisji ze wszystkich pozostałych 92 spotkań.

Pomysł ten miał również zyskać poparcie rządu, który popiera zaangażowanie obywateli w narodowy sport, szczególnie w przypadku zaostrzenia lub rozszerzenia obostrzeń.

W celu realizacji tego planu, kluby i ich pracownicy byliby odizolowani w hotelach od swoich rodzin, podobnie jak to wygląda podczas największych turniejów jak mistrzostwa świata czy Mistrzostwach Europy. Dodatkowo regularnie poddawani byliby testom. Celem byłoby zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem, ponieważ nawet jeden przypadek mógłby przekreślić cały plan.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 17 komentarzy

The_Normal_One_ | 30.03.2020 09:48

Hahaha, coraz lepsze te pomysły są hahaha.

Rob66 | 30.03.2020 10:37

Skoszarować piłkarzy jak w Chinach.Na kilka tygodni.
Mogą być ciekawe efekty.Czyż nie?

TteamWand | 30.03.2020 10:55

Pomysł wg mnie genialny !!
Zrobić z tego takiego Big Brothera tyle że z piłkarzami.
Np umieścić po kilka drużyn w jednym hotelu z jedną wspólną stołówką czy siłownią itp. Oprócz samych meczy pokazywać codziennie odcinki nowego realiti szoł. Czasem wpuścić żony żeby były też sceny łóżkowe.

Myślę że prawa poszły by za taki hajs że z nawiązką by sobie to odbili :)

Ares705 | 30.03.2020 11:05

Niestety nie dograją sezonu do końca, nie widzę takiej opcji.
Trzeba się zastanowić czy wystartuje następny sezon?

che2002 | 30.03.2020 11:24

ciekawe co wymysla nastepnym razem...
nie widac nawet swiatełka w tunelu na dogranie tego sezonu w najblizszym czasie. kluby nie trenują, piłkarze trenują indywidualnie w domach. jak im przyjdzie za 2 miesiace zagrac, bedą bez formy... zakmnac temat tego sezonu, zakonczyc go, tylko podjac decyzje w jaki sposob i skupic sie na nowym sezonie(o ile tez wystartuje w tym roku).

CiasnyWiesiek | 30.03.2020 12:14

Niech się biorą za grę A nie lament tylko słyszę. Bez kibiców ale mają grać bo biorą za to ciężkie pieniądze. W byle markecie jest większe zagrożenie niż na boisku bez kibiców. A chyba nie trzeba porównywać zarobków. Dla mnie to jest kpina i ponury żart.

CiasnyWiesiek | 30.03.2020 12:18

Wie może jak to się ma do transmisji za które wiele ludzi płaci ? Jeżeli ja miesięcznie płacę 100 zł za Canal +, Polsaty Sport i Eleven a by się okazało że anulują to ja chce zwrotu pieniędzy od początku rozgrywek bo ja nie płaciłem za mecze towarzyskie tyle hajsu.

The_Normal_One_ | 30.03.2020 12:45

@CiasnyWiesiek - nie ośmieszaj się. Kupujesz szeroki pakiet CAŁEGO C+, gdzie są dostępne inne kanały, filmowe, dokumentalne, muzyczne, tematyczne i nikogo nie interesuje, że ty oglądasz tylko piłkę, a konkretniej ligę angielską. Ja mam najwyższy pakiet C+ z Netflixem, za 140 zł teraz i nawet by mi przez myśl nie przeszło domagać się zwrotu kasy. Wszak to nie ich wina, a przy tworzeniu umowy, pakietów czy podpisywaniu tejże nikt nie spodziewał się testu broni biologicznej przez Chińczy... ops, przepraszam, wybuchu takiej cięższej grypki ;)

The_Normal_One_ | 30.03.2020 12:49

C+ kupiła prawa do transmisji na pewien okres czasu i zapłaciła za to ciężki pieniądz, więc teraz tym bardziej nie będą zwracać pieniędzy swoim klientom. Nie ma podstaw, sygnał jest dostarczany, a brak meczy jest z winny innego podmiotu. Już teraz widzę, że oprócz meczów z jesieni są programy mające zapełnić czas antenowy, jak wspomnienia początków PL czy "golden goals" wczesnych sezonów PL.

CiasnyWiesiek | 30.03.2020 13:22

No to niech Canal + też zarzada zwrotu pieniędzy żeby mogli oddać nam. Oni też płacili za mecze które mogą okazać się towarzyskie i nie jest dograny sezon więc mniej meczy mogłem obejrzeć. Gówno mnie obchodzi że jest korona wirus bo jakoś większość społeczeństwa pracuje A piłkarzyki są wyjątkowo chronieni.

mr_roba | 30.03.2020 15:10

Zerżnęli pomysł od Polaków :)

mr_roba | 30.03.2020 15:17

Ciasny Wiesiek się nie ośmiesza, bo prawnie rzecz ujmując jego roszczenia byłby zasadne.
Jednakże powstaje pytanie o moralność tych roszczeń. Nie mnie oceniać.
Zgadzam się też z Wieśkiem odnośnie zagrożenia pracowników marketów vs piłkarze. Wychodzi na to, że nasi pupile to banda panienek.
Niech zbiorą ich wszystkich do jednego miejsca, zarażą wirusem w kontrolowanych warunkach.
Do jesieni się wyleczą i od stycznia mogą śmiało grać nowy sezon.
;-)

The_Normal_One_ | 30.03.2020 15:52

@mr_roba - a kto odpowie za ewentualną śmierć piłkarza z powodu korony, bo miał jakąś przewlekłą chorobę? (może nie I liga, ale III np?)

Ciasny Wiesiek - to nie jest 100 zł żeby sobie żądać ot tak. TO są milionowe kwoty, o które będą trwały sądowe batalie latami, jak się ten syf z koroną skończy oczywiście.

CiasnyWiesiek | 30.03.2020 20:18

The Normal One-  a kto odpowie jak ja się zaraże w pracy ? Nikt za to nie odpowie tak samo w przypadku piłkarza.

Simi1993 | 30.03.2020 20:26

CiasnyWiesiek | 30.03.2020 13:22
No to niech Canal + też zarzada zwrotu pieniędzy żeby mogli oddać nam. Oni też płacili za mecze które mogą okazać się towarzyskie

To nie jest takie proste , ze oni zarządzają zwrotu i im zwrócą , tym bardziej że nie jest jeszcze powiedziane że sezon zostanie anulowany .

Rob66 | 31.03.2020 10:45

Ktoś napisał futbolowy Big Brother.
Dlaczego nie.Jeśli tysiące ludzi dziennie chodzi do pracy bez zabezpieczeń , pracując po 8/12 gdzin to dlaczego futbolowe gwiazdy na luzie nie dokończą sezonu? Bez spiny i kibiców.Przy pełnej medycznej opiece?

chriswaddle | 01.04.2020 10:05

chciwość i życie ponad stan a nie narodowy sport to nimi kieruje ktòryś zalegnie na koronawirusa w trakcie tego mega-eventu bedzie mega posmiewisko.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy