REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus "zwolnił" Tabareza

dodał: CB  |  źródło: Goal.pl  |  29.03.2020 11:19
Koronawirus "zwolnił" Tabareza

Oscar Tabarez  |  fot. Alexey Malgavko / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Po czternastu latach pracy Oscar Tabarez został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Urugwaju. Był najdłużej pracującym selekcjonerem na świecie.

Zwolnienie 73-letniego szkoleniowca to efekt "cięcia kosztów", do których zmuszona została urugwajska federacja piłkarska AUF w związku z pandemią koronawirusa. Zakończono lub zawieszoną współpracę z prawie 400 osobami.

Oscar Tabarez pracował z kadrą Urugwaju od 2006 roku (wcześniej w latach 1988-90). W tym czasie reprezentacja Urugwaju dotarła do półfinału Mistrzostw Świata w 2010 roku i półfinałów Copa America w 2007 i 2011 roku.

Urugwaj jest obecnie klasyfikowany na piątym miejscu w rankingu FIFA.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

FCHollywood | 29.03.2020 11:37

To akurat dla mnie zaskoczenie znacznie większego kalibru niż to co się stało w Sion.

MikeMike | 29.03.2020 13:13

co się stało w Sion?

FCHollywood | 29.03.2020 15:51

W związku z wirusem w trybie natychmiastowym zwolnili dziewięciu zawodników: Alex Song, Johan Djourou, Seydou Doumbia, Christian Zock, Pajtim Kasami, Ermir Lenjani, Xavier Kouassi, Birama Ndoye, Mickael Facchinetti.

Oczywiście to nie cała historia, bo najpierw prezydent klubu napisał do każdego zawodnika na WhatsApp(taki komunikator jak messenger/telegram), że w związku z pandemią klub będzie miał problemy finansowe i zbankrutuje jeśli będzie im płacił normalnie. Na czas zawieszenia rozgrywek zaproponował wszystkim "techniczne bezrobocie", podczas którego będą zarabiać miesięcznie 9600 franków szwajcarskich. Wiadomość wysłał po południu we wtorek i oczekiwał odpowiedzi do południa w środę. Skończyło się to tym, że Ci których wyżej wymieniłem natychmiast stracili pracę(siedmiu z nich miało umowę do 30.06.2020), ponieważ w ogóle nie odpowiedzieli, lub odmówili.

Jest zabawny wywiad na goal, tylko nie pl z takim jednym, który grał w Arsenalu, Alexem Songiem. Tam tłumaczy sytuację i nie wiem czy jest takim debilem, czy zwyczajnie robi z siebie debila i jęczy jak on to nic z tego nie rozumie.

Oczywiście taki ruch ze strony FC Sion spotkał się z krytyką Szwajcarskiego związku piłkarzy i zapewne zostaną podjęte kroki prawne.

Dość głośna sprawa.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy