REKLAMA
REKLAMA

PZPN pozwolił sobie na hojność i wspomoże kluby finansowo!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  27.03.2020 12:35
PZPN pozwolił sobie na hojność i wspomoże kluby finansowo!

Zbigniew Boniek  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek piłkarskich w Polsce wiele klubów może mieć wkrótce duże kłopoty finansowe. Aby zahamować taki stan rzeczy Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję ws. wsparcia przedstawicieli polskiej ekstraklasy, I ligi, II ligi i III ligi.

Tym samym każdy z klubów z czterech najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce będzie mógł liczyć na zastrzyk finansowy od centrali, co ma pozwolić przetrwać klubom czas kryzysu.

Dofinansowanie klubów Ekstraklasy, I, II i III ligi

PZPN dofinansuje kluby ESA, I, II i III ligi odpowiednio:

– ESA: 30.000.000 zł;
– I liga: 10.000.000 zł;
– II liga: 6.000.000 zł;
– III liga: 4.000.000 zł.

Przekazane środki mają pomóc zachować ciągłość szkoleniową w klubach, w szczególności w obszarze piłki juniorskiej i młodzieżowej. Konkretna kwota przypadającą na klub w ESA, I, II i III lidze będzie uzależniona od liczby klubów biorących udział w rozgrywkach w sezonie 2020/2021 w danej klasie rozgrywkowej.

Ostateczna decyzje w zakresie podziału środków przeznaczonych dla klubów Ekstraklasy zostanie podjęta po konsultacji z klubami i władzami spółki Ekstraklasa S.A.Kwota – 50.000.000 zł - Nagrody w Pro Junior System PZPN

PZPN nadal prowadzić będzie program Pro Junior System na dotychczasowym poziomie.

ESA – 2.500.000 zł
I liga – 6.000.000 zł
II liga – 4.000.000 zł
III liga – 4.000.000 zł
IV liga – 1.600.000 zł

Kwota – 18.100.000 złOTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

AberTrainer | 27.03.2020 18:27

Pieniądze w błoto.
Polskie kluby to czy im się da po 30 mln euro, czy zabierze 3/4 budżetu to będą i tak na tym samym poziomie

Joker | 27.03.2020 20:15

Widać kompletny brak zrozumienia sytuacji po Twojej stronie, bo tu chodzi o przeżycie, także dla ludzi pracujących w tych klubach, a nie poziom sportowy. Zresztą kogo w tej chwili obchodzi poziom sportowy skoro nawet niewiadomo kiedy i czy sytuacja się unormuje.

Także brawa dla PZPNu, co by o Bońku nie mówić to za jego kadencji związek wykazywał się najwyższej klasy gospodarnością i nie przypadkiem związek ma tak duże pieniądze na koncie. Gdyby państwo polskie było zarządzane na takim poziomie to bylibyśmy w innym miejscu, a tak jesteśmy bantustanem Unii Europejskiej, zarówno mentalnie jak i gospodarczo...

AberTrainer | 27.03.2020 23:23

Przeciętny zjadacz chleba zarabia 2,5 tys na rękę (a w Polsce B by był przeszczęśliwy gdyby tyle dostał na umowie o pracę).
Wiesz ile zarabiają kopacze z Ekstraklasy? Oni powinni mieć oszczędności na przeżycie 2 lat bez gry (nie licząc juniorów).
Wystarczy zobaczyć jakimi samochodami na trening przyjeżdżają.
Nawet mierni gracze. Tak więc nawet gdyby po jakimś czasie oszczędności zaczęły i topnieć to polecam zacząć od sprzedaży swoich fur. Akurat polskiej piłkarzy podczas epidemii żal mi najmniej. Dobrze by było gdyby po jej zakończeniu niektórzy z nich udali się do normalnej pracy

Joker | 27.03.2020 23:47

Twój populizm mnie przeraża, to samo kompletny brak zrozumienia tematu. Czy do Ciebie nie dociera iż przy piłce pracuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy nie mają pensji jak piłkarze, tylko zarabiają drobne, i dla nich to sprawa życia i śmierci, aby ten biznes nie padł.

A z tym, że w Polsce piłkarze zarabiają niewiadomo ile to też mnie rozbawiłeś. Świetnie to zarabia 10% albo mniej (głównie w czołowych klubach Ekstraklasy), reszta zarabia bardzo przeciętnie, nie mówiąc o tym iż części kluby nie płacą od miesięcy lub płacą co trzecią pensje. Jak uważasz, że bycie piłkarzem jest takie różowe i proste to nie rozumiem czemu swego czasu nie ruszyłeś dupy i nie załapałeś się na to łatwe życie, bo ja próbowałem i wyobraź sobie, że to wcale takie proste nie było, nawet na takim poziomie jak polska liga. Poza tym Ty widzę tylko zwracasz uwagę na szczyt tej piłkarskiej drabiny, szkoda że nie dostrzegasz ludzi, których jest najwięcej i pracują na najniższych szczeblach, choćby przy szkoleniu gdzie trenerzy dostają po 800-1200 zł, tym ludziom też powiesz, żeby sprzedali swoje samochody, czy może prosto w oczy im powiesz żeby zdychali z głodu?

AberTrainer | 28.03.2020 21:10

To istotna sprawa ... jak w każdej innej branży.
Przebranżowią się.
Za dużo kręci się przy piłce osób od otoczki futbolu.
Populizm sam siejesz.
Piłka nożna (w wydaniu pro)nie jest a raczej nie powinna być dla wszystkich.
Pomijam już fakt że za 4 tyg naprawdę już wszyscy powinniśmy w kraju normalnie pracować, a emeryci siedzieć w domu,
sutki rozpieprzenia gospodarki będą milion razy większe niż tych zakażeńgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy