REKLAMA
REKLAMA

Bayern, BVB, RB Lipsk i Bayer wspomogą mniejsze kluby

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Kicker  |  26.03.2020 13:21
Bayern, BVB, RB Lipsk i Bayer wspomogą mniejsze kluby

Bundesliga

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Niemieckie kluby występujące w Lidze Mistrzów - Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk i Bayer Leverkusen - zdecydowały się na przekazanie 20 milionów euro innym klubów w ramach akcji solidarnościowej.

"Celem jest wspieranie klubów w Bundeslidze i 2. Bundeslidze w trudnej sytuacji spowodowanej przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa" - czytamy w komunikacie Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL).

- Działanie to podkreśla, że solidarność w Bundeslidze i 2. Bundeslidze to nie tylko gołosłowne deklaracje. Komitet Wykonawczy DFL jest bardzo wdzięczny czterem uczestników Ligi Mistrzów w imieniu wszystkich klubów - powiedział Christian Seifert, rzecznik Komitetu Wykonawczego DFL.

Na temat przekazanej pomocy wypowiedział się między innymi prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge. - Wraz z pozostałymi trzema uczestnikami Ligi Mistrzów chcemy wysłać sygnał solidarności do wszystkich klubów w Bundeslidze i 2. Bundeslidze. W tych trudnych czasach ważne jest, aby silniejsze ramiona wspierały słabsze. W ten sposób chcemy również pokazać, że piłka nożna to my wszyscy - powiedział Rummenigge.

O kryteriach podziału 20 milionów euro zadecyduje Komitet Wykonawczy DFL.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco