REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie przełożone!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  24.03.2020 15:57
Igrzyska Olimpijskie przełożone!

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Igrzyska Olimpijskie zostały oficjalnie przełożone. Chociaż nowy termin startu imprezy nie został przedstawiony, to na pewno, nie będzie to miało miejsca później niż latem 2021 roku.

Oficjalny komunikat w sprawie przedstawił do publicznej wiadomość Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Tym samym Igrzyska Olimpijskie nie wystartują 22 lipca tego roku co może pozwolić w wielu krajach dokończyć poszczególne rozgrywki ligowe, jeśli tylko pandemia koronawirusa zostanie opanowana.

Japoński premier Shinzo Abe potwierdził wiadomość po rozmowie telefonicznej z prezydentem MKOl Thomasem Bachem.

- Zaproponowałem przełożenie Igrzysk Olimpijskich o rok, a Prezydent Bach odpowiedział, że zgadza się w 100 procentach - powiedział japoński polityk w rozmowie z dziennikarzami w Japonii.

"W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO, Prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio muszą być przełożono na datę po 2020 r., ale nie później niż latem 2021 r., aby chronić zdrowie sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej" - czytamy w oświadczeniu.

Dodajmy, że od 22 lipca do 7 sierpnia miał odbyć się turniej piłkarski kobiet, a od 23 lipca do 8 sierpnia miały się odbywać zawody z udziałem mężczyzn. Wśród kobiet mistrzostwa olimpijskiego będą broniły Niemki, a wśród mężczyzn Brazylijczycy.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Tiberinus | 24.03.2020 21:02

No i dobrze. Szkoda, że przy okazji ich nie zreformują trochę.
Taka dyscyplina jak piłka nożna na olimpiadzie, to piłka piątej kategorii.
Jest dużo planów FIFA, UEFA, czy klubów, wiele kiepskich,
ale i tak wszystkie lepsze niż poronione pomysły w stylu Pucharu Konfederacji, KMŚ czy grania na olimpiadzie.
Złoto na olimpiadzie powinno mieć rangę. A w piłce ma zerową i to jest parodia. Co najwyżej kobiety bym tam puściłgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy