REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie przełożone!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  24.03.2020 15:57
Igrzyska Olimpijskie przełożone!

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Igrzyska Olimpijskie zostały oficjalnie przełożone. Chociaż nowy termin startu imprezy nie został przedstawiony, to na pewno, nie będzie to miało miejsca później niż latem 2021 roku.

Oficjalny komunikat w sprawie przedstawił do publicznej wiadomość Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Tym samym Igrzyska Olimpijskie nie wystartują 22 lipca tego roku co może pozwolić w wielu krajach dokończyć poszczególne rozgrywki ligowe, jeśli tylko pandemia koronawirusa zostanie opanowana.

Japoński premier Shinzo Abe potwierdził wiadomość po rozmowie telefonicznej z prezydentem MKOl Thomasem Bachem.

- Zaproponowałem przełożenie Igrzysk Olimpijskich o rok, a Prezydent Bach odpowiedział, że zgadza się w 100 procentach - powiedział japoński polityk w rozmowie z dziennikarzami w Japonii.

"W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO, Prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio muszą być przełożono na datę po 2020 r., ale nie później niż latem 2021 r., aby chronić zdrowie sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej" - czytamy w oświadczeniu.

Dodajmy, że od 22 lipca do 7 sierpnia miał odbyć się turniej piłkarski kobiet, a od 23 lipca do 8 sierpnia miały się odbywać zawody z udziałem mężczyzn. Wśród kobiet mistrzostwa olimpijskiego będą broniły Niemki, a wśród mężczyzn Brazylijczycy.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Tiberinus | 24.03.2020 21:02

No i dobrze. Szkoda, że przy okazji ich nie zreformują trochę.
Taka dyscyplina jak piłka nożna na olimpiadzie, to piłka piątej kategorii.
Jest dużo planów FIFA, UEFA, czy klubów, wiele kiepskich,
ale i tak wszystkie lepsze niż poronione pomysły w stylu Pucharu Konfederacji, KMŚ czy grania na olimpiadzie.
Złoto na olimpiadzie powinno mieć rangę. A w piłce ma zerową i to jest parodia. Co najwyżej kobiety bym tam puściłgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy