REKLAMA
REKLAMA

Fortuna merytorycznie: Wygasające umowy a kontynuowanie sezonu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Fortuna  |  22.03.2020 14:02
Fortuna merytorycznie: Wygasające umowy a kontynuowanie sezonu

Chris Smalling  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Jednym z większych problemów w dobie panującej pandemii koronawirusa w piłce nożnej są umowy wygasające piłkarzom z końcem czerwca. Na łamach kanału Fortuna zakłady bukmacherskie pojawił się materiał wideo, w którym "Piłkarzyki" w merytorycznym materiale zajmują się analizą sytuacji.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin


Kontrakty zawodników wygasające z dniem 30 czerwca tego roku są o tyle ważne, bo wszystko wskazuje na to, że sezon piłkarski w związku z panującą "śpiączką" będzie przedłużony, a najpewniej spotkania z udziałem nie tylko czołowych lig europejskich będą rozgrywane latem, po czym nastąpi krótka przerwa i zawodnicy przystąpią do kolejnej kampanii.

Szybsze tempo rozgrywania meczów ma wpłynąć na to, aby kluby piłkarskie mogły odzyskać w pewnym stopniu płynność finansową. Oczywiście mało realne jest, aby na trybunach pojawili się kibice piłkarscy, więc z zysk z dnia meczowego nie będzie miał najpewniej miejsca. Są jednak jeszcze prawa telewizyjne i zobowiązania wobec sponsorów, więc 2/3 zysku są wciąż na wyciągnięcie ręki dla klubów.

Tym samym bardzo ważne jest, aby do zakończenia sezonu 2019/2020 zespoły mogły grać z kadrami, które były aktualne do czasu sprzed ogłoszenia przerwy w poszczególnych rozgrywkach. Czy jest to w ogóle możliwe? Na jakich zasadach miałoby to być oparte? Czy piłkarze otrzymają aneksy do dotychczasowych umów? Przedstawiciele Fortuna zakłady bukmacherskie zajęli się tematem. Zachęcamy do śledzenia programu.
Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy