REKLAMA
REKLAMA

UEFA złagodzi restrykcje dotyczące FFP?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  20.03.2020 20:29
UEFA złagodzi restrykcje dotyczące FFP?

UEFA

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Według najnowszych doniesień mediów UEFA w najbliższym czasie ma podjąć kilka kluczowych decyzji związanych z finansowym Fair Play. Przypomnijmy, że Europejska Unia Piłka wprowadziła odpowiednie restrykcje, aby zapobiec zadłużeniu klubów.

Piłka nożna praktycznie w całej Europie jest w "przymusowej śpiączce", co jest następstwem pandemii koronawirusa. Taki stan rzeczy może sprawić, że niebawem wiele klubów będzie musiało się zmierzyć z kryzysem gospodarczym.

Tymczasem według informacji La Gazzetta dello Sport w Szwajcarii miały zostać utworzone dwie komisje w celu zminimalizowania deficytu, który może dotknąć europejski futbol.

Wybuch koronawirusa już zmusił władze UEFA do przełożenia Euro 2020 na przyszły rok. Niewykluczone, że ostatnie wydarzenia sprawią, że także finanse klubów ze Starego Kontynentu ucierpią na przymusowym stopie.

Rozwój pandemii COVID-19 i przełożenie mistrzostw Europy może zrujnować wiele klubów, chyba że UEFA podejmie decyzje o łagodniejszym traktowaniu konkretnych ekip. Finansowe Fair Play może mieć wpływ na wiele klubów zaangażowanych w Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że limit został ustalony na 30 mln euro deficytu, biorąc pod uwagę ostatnie trzy lata. UEFA może być zmuszona do podwyższenia progu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

EdenCameBack | 23.03.2020 08:06

Najlepiej do nieskończoności, co anulowało by tą komunistyczną zasadę.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy