REKLAMA
REKLAMA

UEFA zorganizuje Euro w grudniu?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: The Telegraph  |  14.03.2020 21:22
UEFA zorganizuje Euro w grudniu?

 |  Euro 2020

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Według informacji The Telegraph sternicy Europejskiej Unii Piłkarskiej poważnie biorą przełożenie Euro 2020. Turniej miałby jednak zostać rozegrany nie latem przyszłego roku, gdyż w tym czasie mają być rozegrane Klubowe Mistrzostwa  Świata w nowej formule, a już w grudniu tego roku.

W trakcie wtorkowej wideokonferencji zorganizowanej przez UEFA wszystkie 55 państwo członkowskich należących do międzynarodowej organizacji będzie miało okazję zabrać głos w tej kwestii.

Na dzisiaj praktycznie niemożliwe jest, aby sezon ligowy został zakończony zgodnie z planem, aby mistrzostwa Europy mogły zacząć się 12 czerwca w Rzymie. Najbardziej logiczne rozwiązanie podpowiada, że turniej miałby zostać przełożone na następny rok. Niemniej angielscy dziennikarze donoszą, że jest plan, aby zorganizować Euro 2020 w grudniu.

Takie rozwiązanie pozwoliłby przygotować się jednocześnie reprezentacjom ze Starego Kontynentu na mistrzostwa świata w 2022 roku w Katarze, które są zaplanowane na listopad i grudzień, gdyż w tym czasie nie ma tak dużych upałów w kraju położony we wschodniej części Półwyspu Arabskiego.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

redsik | 15.03.2020 06:15

w Grudniu? czyli ligi nie wrócą do normalnych terminów? teraz będą grać Styczeń-Październik?

mr_roba | 15.03.2020 19:48

Może to jest jedyna okazja aby zmienić rozgrywki na system wiosna - jesień. Tak aby sezon zamykał się w jednym roku kalendarzowym.
Same EURO w zimie to fajny pomysł. Emocje piłkarskie na najwyższym poziomie na święta - jestem za.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy