LE: Przekonujący triumf Czerwonych Diabłów

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  12.03.2020 20:50

Ole Gunnar Solskjaer  |  fot. SPORT PICTURES

W najciekawiej zapowiadającym się starciu w ramach 1/8 finału Ligi Europy lider ekstraklasy austriackiej LASK Linz przegrał na swoim stadionie z Manchesterem United 0:4. Angielska drużyna kontynuuje zatem serię meczów bez porażki w delegacji, licząc wszystkie rozgrywki, która trwa od 26 stycznia.

W konfrontacji ekipy z Austrii z Czerwonymi Diabłami faworytem byli podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. Lider ligi austriackiej miał jednak nadzieję na to, że podtrzyma passę zwycięstw na swoim obiekcie. W każdym razie team z Old Trafford opromieniony wiktorią nad Man City przystępował do swojej potyczki mocny mentalnie.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem aktywniejszym w ofensywie byli gości. Już w 18. minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Juan Mata Hiszpan swojej okazji jednak nie wykorzystał, pudłując nieznacznie. W kolejnych fragmentach rywalizacji swoje okazje mieli też Eric Bailly i Daniel James, ale bez efektu.

Wynik spotkania został natomiast otwarty w 28. minucie, gdy do siatki trafił Odion Ighalo. Nigeryjczyk wykorzystał podanie od Bruno Fernandes, kierując piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Alexandera Schlagera. Tym samym Czerwone Diabły udały się na przerwę z jednobramkową zaliczką.

W drugiej połowie Man Utd po efektownym strzale Anglika Jamesa podwyższył swoje prowadzenie. 22-latek po podaniu Ighalo ładnie ściął akcję do środka, po czym oddał mocne uderzenie i na tablic wynikowej wyświetlał się rezultat 2:0 dla teamu z Old Trafford.

Nigeryjski napastnik w osobie Ighalo w 62. minucie mógł zdobyć swoją drugą bramkę. Tym razem jednak na drodze Ighalo stanął słupek. Z kolei w 82. minucie za sprawą Juana Maty  angielski team wyszedł na prowadzenie 3:0.

Na trzech gola Man Utd jednak nie poprzestał. Najpierw w drugiem minucie doliczonego czasu spotkania bramkę na 4:0 zdobył Mason Greenwood. Ostatnie słowo należało natomiast do Andreasa Pereiry, który ustalił wynik rywalizacji na 5:0.

LASK Linz - Manchester United 0:5 (0:1)

0:1 Ighalo 28'