Lille lepszy od Lyonu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.goal.pl  |  08.03.2020 23:04

Ligue 1

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Na zakończenie 28. kolejki francuskiej ekstraklasy Lille OSC pokonało na swoim stadionie Olympique Lyon 1:0. Dzięki tej wygranej ekipa Christophe'a Galtiera traci już tylko jeden punkt do trzeciego Stade Rennes.

Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy dzieliła różnica sześciu punktów. Tym samym potyczka na Stade Pierre-Mauroy zapowiadała się bardzo interesująco. Tym bardziej że gospodarze mieli za sobą dwa kolejne zwycięstwa, a zawodnicy Les Gones otrzymali ostatnio lekcję piłkę nożnej od Paris Saint-Germain w Pucharze Francji.

Wynik rywalizacji został rozstrzygnięty w 33. minucie, gdy do siatki trafił Loïc Rémy. Napastnik Lille wykorzystał podanie od Jonathana Bamby, oddając strzał z mniej więcej trzynastu metrów. Do przerwy było zatem 1:0.

W drugiej połowie żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki, więc trzy "oczka" zainkasowało Lille, notując swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w Serie A, Podopieczni Rudiego Garcii zanotowali z kolei 10. porażkę w sezonie.

Lille OSC - Olympique Lyon 1:0 (1:0)

1:0 Remy 33'

Żółte kartki:
Lille: Remy 45+1'
Lyon: Toko Ekambi 57', Traore 70', Tousart 78'

Lille (4-2-2-2): Maignan – Celik, J. Fonte, Gabriel, D. Bradarić, Sanches, Andre, Ikoné (83' Soumare), Bamba (90+4' Reinildo), Osimhen, Remy (79' Gaitan)

Lyon (3-5-2): A. Lopes – J. Andersen, Marcelo, Denayer (68' B. Traore), Dubois, Tousart (79' Caqueret), Bruno, Aouar (62' Terrier), Cornet, M. Dembe;e, Toko Ekambi.

Sędzia główny: Benoit Bastien (Francja)

Komentarze | 7 komentarzy

kubaFR | 09.03.2020 10:35

Oddala się liga mistrzów od Lyonu

MarseilleFan | 09.03.2020 11:23

Nigdy nie pojmę myślenia Garcii. Świetnie im ostatnio szło w ustawieniu 4-3-3. I gra i wyniki uległy znacznej poprawie. Zatrzymali nawet Juventus. Przychodzi mecz z Lille i wraca do ustawienia z 5 obrońców, które wcześniej okazało się nie wypałem. Potem w trakcie meczu dalej zaczyna kombinować. Obie drużyny w drugiej połowie nie oddały nawet jednego celnego strzału. Gdzie tym zmierzasz ligo francuska...

MarseilleFan | 09.03.2020 11:39

I dlaczego ten post jest przypięty w tytule do Serie A? Ja rozumiem że Lyon gra w LM z Juventusem, no ale ****a to jednak rozgrywki Ligue 1...

Rysel | 09.03.2020 12:11

Mecz za 4 pkt. Szkoda ze Mec za 6 z OM był pechowo przegrany i stąd teraz strata. Może Lyonowi wystarczy do LM trzecie miejsce ale Lille i Rennes potrzebne drugie bo dużo gorzej grają w Europie

Nowik | 09.03.2020 17:34

Podium? Serio? Ludzie, prawda jest taka, że Lyon już kilka tygodni temu przegrał pierwszą trójkę. Teraz sukcesem będzie skończyć sezon na 5. miejscu. Nie wiem, meczu nie oglądałem, więc nie będę o nim wypowiadał.
Patio1950 - oglądałeś mecz, mógłbyś coś o nim napisać?
Ps. Mnie to zastanawia, ile jeszcze Aulas będzie mydlił oczy kibicom Lyonu o wielkości tej drużyny, a jednocześnie bez problemów ten gość będzie sprzedawał 2-3 ważnych piłkarzy w letnim okienku..

Patio1950 | 09.03.2020 18:32

Nowik

Tak, oglądałem mecz i muszę powiedzieć, że Lille zasłużenie wygrało. Bardzo słaby mecz Lyonu, widać było że piłkarze są zmęczeni, a gospodarze od początku konsekwentnie narzucili swoje tempo, grali agresywnym pressingiem (przez który nie umieliśmy prawie ogóle wyprowadzić piłki z własnej połowy bez straty), agresywni w odbiorze, dużo więcej biegali z piłką i bez piłki, lepiej im się kleiła gra, stwarzali więcej groźnych sytuacji. Przy golu dla Lille Remy kompletnie niepilnowany w polu karnym, łatwo zgubił Tousarta który miał go kryć, a ten jeszcze się potknął o własnego obrońce. Paranoja. Nam się gra kompletnie nie kleiła. Aouar miał parę zrywów, Toko Ekambi też próbował (chociaż zepsuł dobrą okazję pod koniec pierwszej połowy), ale podania i zagrania były w większości niedokładne, bardzo mało mieliśmy składnych akcji. Nie było prawie żadnego połączenia obrony z pomocą. Widziałem wczoraj kompletnie inny zespół od tego z meczy z Juve i Saint-Etienne, czy nawet od 60 minut z PSG w pucharze (gdzie faktycznie graliśmy w piłkę i można było dostrzec pozytywy). Wczoraj był piach totalny i o wiele bliżej było do 2/3:0 dla Lille niż 1:1. Miałem duże wrażenie że Lyon wyszedł zmęczony i przyćmiony na to spotkanie. Dramat. Tylko się denerwowałem przez 90 minut. Nie ma już szans na podium, może uda się grać w Czwartki w Bułgarii i Kazachstanie. Mnie też zastanawia co sobie myśli Aulas i czy to co widział wczoraj da mu cokolwiek do myślenia.

Poro6niec | 10.03.2020 19:36