Puchar Niemiec: Zabójcza końcówka Bayeru

Rafał Gikiewicz

Bayer Leverkusen został w środę trzecim półfinalistą Pucharu Niemiec. Aptekarze po niesamowitej końcówce wygrali z Unionem Berlin Rafała Gikiewicza 3:1 i po raz drugi w ciągu ostatnich trzech sezonów zagrają o finał.

Goście prowadzili do przerwy po celnej główce Marcusa Ingvartsena, któremu piłkę dogrywał Marius Bülter. Problemy zespołu z Berlina zaczęły się w 71. minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Christopher Lenz. Kilkadziesiąt sekund później Kai Havertz podał do Karima Bellarabiego, a ten strzałem w długi róg pokonał Gikiewicza. Polski bramkarz dwukrotnie ratował potem swój zespół po uderzeniach Larsa Bendera i Moussy Diaby’ego, ale w 86. minucie musiał skapitulować po celnym uderzeniu głową Charlesa Aranguiza. W doliczonym czasie gry gospodarze przeprowadzili kontrę, którą po podaniu Bellarabiego wykończył Diaby, tym samym pieczętując zwycięstwo swojego zespołu.

Bayer Leverkusen – Union Berlin 3:1 (0:1)

0:1 Ingvartsen 39′
1:1 Bellarabi 72′
2:1 Aranguiz 86′
3:1 Diaby 90’+1
Czerwona kartka: Lenz (Union)