REKLAMA
REKLAMA

Pucharowe mecze w Hiszpanii z włoskimi klubami bez kibiców?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  03.03.2020 18:14
Pucharowe mecze w Hiszpanii z włoskimi klubami bez kibiców?

Piłki w siatce  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Hiszpański minister zdrowia Salvador Illa poinformował, że mecze europejskich pucharów: Valencia - Atalanta, Barcelona - Napoli, Sevilla - Roma i Getafe - Inter powinny zostać rozegrane bez udziału publiczności. Miałby to być środek zapobiegawczy przed rozprzestrzenianiem się koronawirussa.

Informacja została ogłoszona we wtorkowy wieczór, ale na razie pozostaje rekomendacją.

Jeżeli mecze w Hiszpanii rozegrane zostałyby bez udziału publiczności, prawdopodobnie także pojedynku we Włoszech objęte zostałyby takimi samymi ograniczeniami.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 14 komentarzy

BOYSSAN | 03.03.2020 19:24

Decyzja trudna ale bardzo dobra

DonRoberto | 03.03.2020 19:47

OK, ale to niewiele da, jeśli na mecze ligowe nadal będą przychodziły tłumy. Wirus rozwija się również w samej Hiszpanii, a na mecze ligowe chodzą też turyści z innych krajów.

_tripletta_ | 03.03.2020 20:48

Czy nie lepiej by mecze w Hiszpanii rozgrywane byłyby z publicznością "hiszpańską"?
Rozumiem, iż mecze między włoskimi zespołami są niebezpieczne bo włosi "mieszają" się między sobą, ale w samej Hiszpanii chyba nie ma koronawirusa?

Konradosmen | 03.03.2020 23:43

skoro grają w hiszpani to powinny bez udziału publiczności z włoch , zeby na mecz  barca - napoli nie przyjechało do kataloni z 10 tys neaplitańczyków/.a stadiony powinny byc zapełnione kibicami z hiszpani.//

Joker | 03.03.2020 23:55

Ta psychoza zaczyna być irytująca... Co roku na grypę umiera więcej ludzi, a nigdy nie słyszałem, aby z tego ktoś robił takie larum - i to także młodych i zdrowych do tej pory, a na tego koronawirusa umierają tylko osoby starsze lub przewlekle chore, a więc wirus jest groźny tak naprawdę tylko dla osłabionych organizmów, i co ciekawe ten wirus nie atakuje dzieci, to oczywiście nie są moje wymysły, tylko słuchałem wywiadu z profesorem, który jest światowej sławy wirusologiem, niestety nie pamiętam nazwiska, ale podejrzewam że facet wie co mówi, także ta panika jest przesadzona.

Poza tym jak patrzę co się dzieje we Włoszech to mi się śmiać chce. Koronawirus jest w Serie A, ale już w Serie B go nie ma, bo tam są non stop rozgrywane wszystkie mecze, dziś choćby została rozegrana całą kolejka, a więc co? Koronawirus chodzi tylko na Serie A? Przecież to śmieszne.

dalmare | 04.03.2020 01:32

"| 03.03.2020 23:55 ...jak patrzę co się dzieje we Włoszech to mi się śmiać chce (...) [Serie B]dziś choćby została rozegrana całą kolejka..."-

-  a porte chiuse (przy drzwiach zamkniętych) w określonych dotychczasowym dekretem lokalizacjach

Śmiech oznaczałby bezmyślność. Gdy teoria konfrontuje się precedensowo z praktyką to przyroda pisze scenariusz. Proszę spojrzeć na aktualizowane kroniki zachorowań, np ilMessaggero:
>
ilmessaggero.it/italia/coronaviru s_bambino_bergamo_positivo_diretta_ contagio_cosa_sta_succedendo_oggi_3 _marzo_2020-5088747.html  

wśród nowych przypadków w Bergamo 20-dniowe niemowlę test pozytywny, gmina strefa czerwona.

Joker | 04.03.2020 01:48

Pisałem o dzieciach, a nie niemowlakach, każdy chyba wie, że niemowlę również ma niższą odporność, podobnie jak osoba starsza czy przewlekle chora...

W Serie A jeśli nie ma terminów to też można zagrać przy drzwiach zamkniętych jeśli nie ma innego wyjścia. Jakoś ten sezon trzeba skończyć, i to bodaj do 24. maja, a terminów coraz mniej.

Fan_Tulipan | 04.03.2020 09:54

Najwięksi fuksiarze sezonu Ligi Mistrzów czyli Atalanta Bergamo nawet na koronawirusie korzystają.

TteamWand | 04.03.2020 10:06

Powiedzmy sobie szczerze to będzie grube oszustwo jeśli rewanż Barcy będzie bez kibiców.
Nie na darmo uważa się własna publikę za 12 zawodnika i Napoli miało wsparcie swoich kibiców w Neapolu wiec Barca również powinna mieć wsparcie swoich.
Kibice Napoli w Barcelonie będą marginesem tak jak marginesem byli kibice Barcy we Włoszech. Wiec jeśli już to mecz bez udziału kibiców Napoli.
Może jeszcze na neutralnym gruncie niech zagrają....

Fan_Tulipan | 04.03.2020 10:25

Masz rację @TteamWand. Trochę dziwna decyzja ministra zdrowia skoro mecze LaLiga są rozgrywane przy udziale widzów...?
Inna sprawa , że jak Napoli ma przejść Barcelonę to lepiej będzie to smakowało przy pełnych trybunach.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy