REKLAMA
REKLAMA

FIFA ogranicza liczbę wypożyczeń!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  27.02.2020 21:19
FIFA ogranicza liczbę wypożyczeń!

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020   |  fot. adidas

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ogłosiła wprowadzenie ograniczeń dotyczących liczby wypożyczeń zawodników, których będą mogły dokonać w trakcie sezonu. Ma ona wynosić osiem transferów czasowych do i osiem transferów czasowych z klubu.

To bardzo zła wiadomość, między innymi dla włoskich klubów, które dokonują dziesiątki takich transakcji lub sprowadzają zawodników na zasadzie wypożyczenia z obowiązkowym wykupem.

Limity mają wejść w życie od przyszłego sezonu. Początkowo dozwolona liczba wypożyczeń będzie wynosić osiem, a od sezonu 2022/23 ma zostać zredukowana do sześciu. Co ważna, początkowo będzie to dotyczyły tylko wypożyczeń międzynarodowych zawodników w wieku 22 lat i więcej.

Plany musi zatwierdzić jeszcze Rada FIFA, a poszczególne ligi będą miały trzy lata na dostosowanie się do podobnych zasad.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

DiffretAngle | 27.02.2020 22:31

Bzdura - ograniczenie powinno być do 6 do/z w tym roku i 4 w dalszej perspektywie i dotyczyć graczy, od wieku w którym w danej federacji mogą podpisać profesjonalny kontrakt.
Dlaczego?
Bo teraz duże kluby skupują najzdolniejszą młodzież, rozpożyczają ją po średnich klubach, a jak wypali ściągają do siebie. W "najgorszym" dla nich razie, choćby na nich zarobią.
Tymczasem FFP powoduje, że żaden klub z tzw. "średniej" półki nie ma jak awansować. Nawet jeśli jak Ajax w sezonie zagra mnóstwo rzeczy, w tym tabun wychowanków, to za rok ich nie ma, bo są często wykupieni do innych drużyn, nawet nie tylko po to by w nich grać, ale na wypożyczenia.
Ostatnia szansa dla tych średnich klubów, to by mieć dostęp do rynku tych najlepszych młodych zawodników, by Ci jak w BVB się ogrywali na dobrym poziomie, ale by krocie zarabiała na nich właśnie ta drużyna, a nie jakiś gigant. Tymczasem samemu BVB już za Hallanda trudno będzie zarobić takie pieniądze jak za Dembele, a np. Achraf Hakimi odejdzie za darmo.
Obecne przepisy nie promują też drużyn wychowujących. Zawsze może jakiś gigant wykupić tego wychowanka, i wypożyczyć do innego klubu nie z topu, z którym ma dobre kontakty.
Wypożyczenie powinno być traktowane ratunkowo w stosunku do transferu definitywnego, i mieć miejsce na sztuki. Co więcej, można by rozważyć zasadę w myśl której, ilość wypożyczeń do klubu jest zależna od budżetu płacowego, tak by wydające najwięcej kluby, nie psuły rynku tym mniejszym, odbierając realistycznych możliwości rozwoju kadr, tylko po to by same zarabiały jeszcze więcej.

robycalcio | 28.02.2020 08:56

zgadzam się #DiffretAngle

TteamWand | 29.02.2020 08:43

Akurat z Ajaxu to nikt piłkarzy najzdolniejszych nie wykupuje żeby ich wypożyczać. Z Ajaksu mogą odejść tylko najlepsi i za dużą kasę. Ewentualnie za słabi na Ajaks.

Ale generalnie podzielam tą opinię tylko że wg mnie nie tu leży problem klubów średnich które mają aspirację by konkurować z najlepszymi.
Problemem też nie są pieniądze bo Monaco swego czasu zarobiło setki mln a gdzie dziś jest, czy Ajax za zeszłe okno wyszedł 150mln na plus a też kolejną taką drużynę jak z edycji 18/19 zbuduje za x lat.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy