LE: Wilki rozbiły Espanyol

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Wolverhampton Wanderers jest już praktycznie w 1/8 finału Ligi Europy. W czwartkowy wieczór Wilki wysoko 4:0 pokonały na Molineaux Stadium Espanyol Barcelona.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w 15. minucie objęli prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłka trafiła pod nogi ustawionego przez bramką Diogo Joty. Ten uderzeniem z kilku metrów pokonał bezradnego bramkarza rywali.

Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Siedem minut po przerwie na 2:0 podwyższył Ruben Neves, który popisał się fantastycznym uderzeniem z woleja z dystansu.

Wilki wcale nie zamierzały na tym poprzestawać. W 67. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Diogo Jota, który wykończył bardzo ładną akcję całego zespołu.

W 81. minucie portugalski napastnik gospodarzy skompletował hattricka, tym razem trafiają do bramki mocnym uderzeniem sprzed pola karnego. Jednocześnie ustalił wynik meczu na 4:0.

Wolverhampton Wanderers – Espanyol Barcelona 4:0 (1:0)

1:0 Diogo Jota 15′
2:0 Ruben Neves 52′
3:0 Diogo Jota 67′
4:0 Diogo Jota 81′