Pewne zwycięstwo RB Lipsk, dreszczowiec w Berlinie

Patrick Schick

RB Lipsk pewnie pokonał w spotkaniu 22. kolejki Bundesligi zawodników Werder Brema, dzięki czemu team z Saksonii przynajmniej do starcia z udziałem Bayernu Monachium będzie liderem rozgrywek. Ciekawe potyczki miały też miejsce w Hoffenheim i w Berlinie.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna do swojego starcia podchodzili po zremisowanym boju z Bayernem Monachium, co przywróciło kibicom teamu z Saksonii nadzieje na wygranie mistrzostwa Niemiec w tym sezonie. Jak się okazuje nie tylko fani Die Roten Bulen uwierzyli w tego typu sukces, bo piłkarze też poczuli się pewniej, a następstwem tego była pewna wiktoria Lipska nad Werderem 3:0. Trafienia dla pretendenta do mistrzostwa Bundesligi zaliczyli: Lukas Klostermann, Patrick Schick i Nordi Mukiele.

Zespoły Augsburga i Freiburga przed pierwszym gwizdkiem sędziego dzieliło sześć punktów w ligowej klasyfikacji, co sprawiało, że delikatnym faworytem tej potyczki mogli wydawać się gospodarze, którzy mieli jednak za sobą klęskę w boju z Eintrachtem Frankfurt. Freiburg tydzień teamu pokonał z kolei TSG 1899 Hoffenheim, więc ekipa Christiana Streicha miała nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami. Wynik meczu otworzył w 38. minucie Philipp Max, z kolei do wyrównania doprowadził Janik Haberer.

Aż pięć goli padło w sobotnim spotkaniu 22. kolejki niemieckiej ekstraklasy na PreZero Arena. Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że zespołem sprawiającym na boisku lepsze wrażenie był VfL Wolfsburg. Nie miało to jednak dużego znaczenia, bo wynik po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji brzmiał 1:1. Po zmianie stron piłkarze Wilków potwierdzili jednak swoją dobrą postawę, a efektem tego były kolejne dwa gole. W związku z tym, że TSG 1899 Hoffenheim zaliczył tylko jedno trafienie w drugiej połowie, to trzy “oczka” zainkasował Wolfsburg.

Wcale nie mniej emocji było w starciu Unionu Berlin z Bayerem Leverkusen. W szeregach gospodarzy całe zawody zaliczył Rafał Gikiewicz. Polski bramkarz po ostatnim gwizdku sędziego nie miał jednak powodów do radości, bo jego drużyna przegrała z ekipą Petera Bosza 2:3. Wiktorię Bayerowi zapewnił w doliczonym czasie rywalizacji Karim Bellarabi, notując swoje drugie trafienie w tym sezonie. Dzięki tej wygranej Aptekarze plasują się na czwartej pozycji w ligowej stawce.

RB Lipsk – Werder Brema 3:0 (2:0)
1:0 Klostermann 18′
2:0. Schick (Olmo) 40′
3:0 Mukiele 47′

FC Augsburg – SC Freiburg 1:1 (1:0)