Carabao Cup: Man City w finale!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  29.01.2020 22:42

Josep Guardiola  |  fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

Manchester City został drugim finalistą Carabao Cup. W środowym rewanżowym meczu 1/2 finału Obywatele przegrali 0:1 z Manchesterem United, ale awansowali dzięki pewnej wygranej 3:1 w pierwszym meczu.

Po pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało na Old Trafford, zdecydowanym faworytem do awansu byli podopieczni Josepa Guardioli, który wygrali wówczas 3:1. Rewanż na Etihad Stadium wydawał się więc tylko formalnością. Czerwone Diabły wcale nie zamierzały jednak się poddawać.

W drugim meczu kibice od początku oglądali ciekawe widowisko. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak podopieczni Ole Gunnara Solskjaera, którym udało się odrobić część strat. W 35. minucie, po dośrodkowaniu Freda z rzutu wolnego, piłka dość przypadkowo trafiła do Maticia, który ładnym strzałem z woleja zaskoczył Bravo.

W drugiej połowie obie drużyny nadal szukały okazji do zdobycia gola. Manchester City stwarzał sobie sytuacje, ale nie potrafił żadnej z nich wykorzystać. Tym samym goście cały czas pozostawali w grze i mogli wierzyć w odrobienie strat.

W 76. minucie szanse gości znacząco jednak się zmniejszyły, bowiem od tego momentu musieli grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Matić. Wynik 1:0 dla gości utrzymał się do końca spotkania. Z awansu do finału cieszyli się jednak gospodarze.

Manchester City - Manchester United 0:1 (0:1)

0:1 Matić 35'

Man City - Rodri, Otamendi
Man Utd - Matić

czerwona kartka:
Man Utd - Matić 76' (druga żółta kartka)

Man City: Bravo – Walker, Rodri, Otamendi, Cancelo – De Bruyne (90' Stones), Gundogan, Bernardo Silva – Mahrez (68' David Silva), Aguero (90+3' Gabriel Jesus), Sterling

Man Utd: De Gea – Lindelof, Maguire, Shaw (79' Mata) – Wan-Bissaka, Fred, Matić, Williams – Lingard (65' Pereira) – Greenwood (46' James), Martial

Komentarze | 7 komentarzy

Mucha52 | 29.01.2020 23:14

City mogło to wygrać 4:1 ale mogło także przegrać 0:2 i szukać szczęścia w karnych, widać po tym zespole ogromną nerwowość zwalcza jak stracą bramkę.Obywatele to nie jest ten sam zespół co przez którego biła pewność siebie kiedy wygrywali mistrzostwa Anglii....Moim skromnym zdaniem oni nie przejdą Realu który gra coraz lepiej zwłaszcza  w obronie. Jeśli chodzi o United to chyba na więcej ich nie stać zwłaszcza ze kontuzjowani są Rashford,Pogba,Mctominey, bez formy James oraz Lingard o Perejrze to szkoda nawet pisać może Bruno Fernandes wniesie trochę kreatywności do drugiej lini diabłów, na + McGuire świetny mecz Anglika popełni tylko jeden błąd który naprawiał natychmiastowo.No i bym zapomniał o Sterlingu którego wyczyny w meczach z United to materiał na odcinek Benny Hilla :)

Flash87 | 29.01.2020 23:23

Sterling rozegrał przeciwko United 18 meczy i co jest nieprawdopodobne nie udało mu się strzelić gola...

Mucha52 | 29.01.2020 23:36

Tez się zdziwiłem ze Mata nie bił,było jakieś 25 metrów a Juan to specjalista od wolnych z tej odległości o co trudno podejrzewać Freda który zazwyczaj poluje na ptaki na trybunach chociaż dzisiaj rozegrał dobre zawody.

Joker | 29.01.2020 23:42

Na nic w tym meczu nie liczyłem, zwłaszcza w takim składzie, także zwycięstwo mimo braku awansu bardzo cieszy (wygrać 2 razy na wyjeździe z City w sezonie to duża sprawa), i można pogratulować zespołowi za walkę... Trochę się odbili od tego dna, którego dotknęli po porażce z Burnley. Zobaczymy co Fernandes wniesie do tego zespołu, aczkolwiek na cuda nie liczę, bo to tylko jeden zawodnik, bardzo dobry, ale jeden (a tu brakuje przynajmniej jeszcze jednego gościa do środka pola, skrzydłowego i napastnika), dla którego to kompletnie nowa liga i nowe środowisko, niewiadomo czy się od razu wpasuje czy będzie potrzebował czasu.

Rob66 | 30.01.2020 07:48

Szczerze? To liczyłem na zwycięstwo City..I to okazałe.Ale chyba Etihad nie jest ich mocną stroną w tym sezonie.

Mr_Devil | 30.01.2020 09:55

Dla mnie to i tak o wiele więcej niż się spodziewałem, a po tej czerwonej kartce dla Matića, to nawet czuję lekki niedosyt. Szkoda, że się nie powstrzymał, ale rozumiem, że to jakiś bezwarunkowy odruch defensywnego pomocnika. Faul na połowie City, Aguero był pilnowany i chyba raczej schodził do boku?? Nasi wracali, wiele możliwych scenariuszy, szkoda.. Tak czy inaczej, na pocieszenie w księgach Mordoru będzie zapisane nasze kolejne zwycięstwo nad sąsiadem ;-)

kuppanjaja | 30.01.2020 16:51