Puchar Anglii: Gol Grosickiego nie uratował Hull

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  25.01.2020 21:08

Kamil Grosicki  |  fot. Mateusz Porzucek

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
W ostatnim sobotnim meczu IV rundy Pucharu Anglii Hull City przegrało na swoim stadionie z Chelsea 1:2. Bramkę dla Tygrysów zdobył Kamil Grosicki, ale to było za mało, by jego zespół wywalczył choćby powtórkę na Stamford Bridge.

The Blues objęli prowadzenie już w szóstej minucie, gdy po strzale Michy'ego Batshuayi'ego piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Na 2:0 podwyższył w 64. minucie Fikayo Tomori, celnie główkując po dośrodkowaniu Ross Barkley'a z rzutu wolnego. Honorowego gola dla gospodarzy Grosicki strzelił w 78. minucie. Reprezentant Polski uderzył mocno z rzutu wolnego, piłka odbiła się od jednego zawodników stojących w murze i wpadła do bramki obok zaskoczonego Wilfredo Caballero.

Chelsea w efekcie czwarty raz z rzędu zameldowała się w V rundzie Pucharu Anglii, a Hull drugi raz z rzędu tego etapu rozgrywek nie osiągnęło.

Hull City - Chelsea 1:2 (0:1)

0:1 Batshuayi 6'
0:2 Tomori 64'
1:2 Grosicki 78'