Chelsea wygrywa na Emirates Stadium

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  29.12.2019 17:00

Frank Lampard  |  fot. SPORT PICTURES

W hicie 20. kolejki Premier League, Chelsea pokonała 2:1 na Emirates Stadium. Kanonierzy tym samym pozostają bez wygranej pod wodzą Mikela Artety.

Obie drużyny przystępowały do niedzielnego spotkania z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. Pojedynek bardzo dobrze ułożył się dla Kanonierów, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Caluma Chambersa, przed bramką dopadł do niej Pierre-Emerick Aubameyang i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Chelsea.

Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie, którą do udanych mogli zaliczyć jedynie podopieczni Mikela Artety. Arsenal nie pozwalał bowiem na zbyt wiele rywalom i zasłużenie schodził na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie do głosy zaczęli dochodzić The Blues. Zespół Franka Lamparda konsekwentnie szukał okazji do zdobycia gola, ale wynik długo nie ulegał zmianie.

W 83. minucie Chelsea doprowadziła jednak do wyrównania. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu wolnego piłkę do bramki Arsenalu wpakował Jorginho. Goście nie zamierzali na tym poprzestawać.

Cztery minuty później Chelsea była już na prowadzeniu! Po bardzo dobrym podaniu Williana, zwycięskiego jak się okazało gola dla gości zdobył Tammy Abraham. Wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Arsenal FC – Chelsea FC 1:2 (1:0)

1:0 Aubameyang 13'
1:1 Jorginho 83'
1:2 Abraham 87'

Arsenal – Guendouzi, David Luiz, Torreira, Lacazette, Maitland-Niles
Chelsea – Mount, Kante, Rudiger, Jorginho

Arsenal: Leno – Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), David Luiz, Saka – Guendouzi, Torreira – Nelson (86' Pepe), Özil (76' Willock), Aubameyang – Lacazette

Chelsea: Kepa – Rüdiger, Zouma, Tomori (59' Lamptey) – Azpilicueta, Kante, Kovacić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) – Willian, Mount – Abraham

Komentarze | 41 komentarzy

kuppanjaja | 29.12.2019 17:01

Brawo Leno i Mustafi hahaha

turboo | 29.12.2019 17:02

chyba brawo sędzia i var

Lotnik | 29.12.2019 17:03

Arsenal wymyka się jakimkolwiek zasadom bo tu nawet nie ma efektu nowej miotły, znanej choćby u beniaminków.

1 połowa świetna a co się potem wydarzyło? Ta drużyna nie ma w ogóle charakteru, dokładając do tego brak talentu (jedynie PEA) to gracz na miarę gry o wyższe cele.

Brawo Chelsea za wolę walki, cojones trzeba mieć.

zecer | 29.12.2019 17:03

Coś wspaniałego, uwielbiam takie zwycięstwa. Mam nadzieję na przełomowe przełamanie. Takie momenty zmieniają chłopców w mężczyzn. Bezcenna mina Luiza :)

CFCforever | 29.12.2019 17:03

Zasłużona wugrana , bramkarz armatki wam mecz zawalił pozdrwiam

szauowy | 29.12.2019 17:04

Pijany Leno rozdaje punkty! Co nie zmienia faktu, że Arsenal grał przez jakieś 30 minut. Świetnie ruchy taktyczne Lamparda.

Akurat wyszedłem jak ponoć Jorginho powinien wylecieć z boiska, powinien?

Zbanowany | 29.12.2019 17:05

Chelsea koszmarna w drugiej połowie, ale szacun dla Franka że szybko zareagował i zdjął tego pokracznego Emersona, równie żałosny występ zaliczył dziś Tomori i Kante. Arsenal pewnie będzie obwiniał sędziego za brak drugiej zółtej kartki dla Jorginho, ale Chelsea równie dobrze mogła dostać rzut karny w pierwszej połowie za podobny faul na Abrahamie. Brawo za walkę do końca, pierwsze odwrócenie losów meczu w tym sezonie, chociaż przyznam szczerze, że gdy widziałem te wrzutki do 80 minuty, nie wierzyłem nawet w remis.

Czupryn1994 | 29.12.2019 17:06

Pierwsza polowa dla Arsenalu, druga zaś dla Chelsea. Lamptey super debiucik i nie zdziwiłbym się jakby zawital na stale do pierwszego składu w miejsce winowajcy przy utracie bramki czyli Emersona. Mam mieszane uczucia po tym meczu, bo niby zwycięstwo i 3pkt są, jednak gra nie powalała i widać gołym okiem iż Lampardowi brakuje piłkarzy z jajami oraz graczy bramkostrzelnych.

Simi1993 | 29.12.2019 17:06

Leno wyciągnął pomocną dłoń , jakby nie to to Chelsea raczej by nie wygrała .

Luciferrrroo | 29.12.2019 17:06

W pierwszej połowie karny powinien być dla Chelsea po faulu na Abrahamie. Za takie samo zagranie Kante dostał żółta.

zecer | 29.12.2019 17:06

Nie powinien. W pierwszej połowie Luiz faulował Abrahama sędzia puścił. Nikomu to nie przeszkadza?

turboo | 29.12.2019 17:07

Na lacazecie też był karny elo

szauowy | 29.12.2019 17:08

turboo | 29.12.2019 17:08

A jorginho faulował również przy akcji bramkowej

Aval | 29.12.2019 17:09

W obronie Chelsea nadal dramat, ale atak chociaż szarpie. Szkoda, ze Tammy nie zabił meczu przy drugiej kontrze.
Jorginho nie powinien był wylecieć z boiska, to PL, nie niedzielna liga. A 4senal... żal patrzeć, co się dzieje z tak wielka marka. Zero charakteru w drużynie. Żeby jeszcze nie zostali 14senalem

Belfer | 29.12.2019 17:09

w pierwszej połowie ewidentna  zółta dla Guendozi czy jak mu tam, i rzut wolny. Dlaczego sędziowie to puscili? od czego jest ten VAR, idiotyczne spalone gwizdają jak wczoraj a takich sytuacji nie widzą

Zbanowany
Co do Tomoriego pełna zgoda ale nie wiem czemu czepiasz się Kante. Mial kilka zajebiście ważnych interwencji i w moim odczuciu w pierwszej połowie, to był jedyny zawodnik któremu coś się chciało. Co do Jorginho ty myślę, ze sędzia postąpił słusznie nie dając mu żółtego kartonika.

Blue_heart | 29.12.2019 17:14

Jakim cudem nie było tam karnego i czerwonej dla Luiza vol.2? Ten VAR to jakiś żart.

Lamps dalej nie wystawia Jorginho i potem mamy, co mamy... Szkoda gadać, bo obok Kovacica to nasz najlepszy piłkarz, a nie gra w co drugim meczu...

I te wejście Luiza w Kante. Za sam zamiar powinna być żółtka.

Midnite | 29.12.2019 17:15

W końcu udało się odwrócić wynik meczu. Oby to był kluczowy moment że sezonu. Mam nadzieję, że Lampard już nie będzie ustawiał zespołu pod rywala i wrócimy do 4-3-3. Z Tottenhamem się udało, bo Willian miał dzień konia, ale ustawienie z 5 obrońcami odbiera nam argumenty w ofensywie. Ale, jak tutaj budować, gdy ciągle ktoś łapie urazy...

Zbanowany | 29.12.2019 17:15

Kante miał strasznie nie dokładne podania i dużo głupich fauli, a sytuacja pod koniec meczu jak myślałem że se na spokojnie futbolówkę poprowadził i się nadziała na któregoś z Arsebalu, i poszli podanie i ten młodziak huknął koło bramki.

MarseilleFan | 29.12.2019 17:16

Najlepszy mecz Arsenalu jaki widziałem w tym sezonie ze względu na walkę, chęci, zaangażowanie i pomysł na grę. Już w meczu z "Wisienkami" było widać rękę Artety poprzez próby szybszej wymiany podań i wychodzenia na pozycję bo za Emery'ego czy Ljungberga Arsenal grał "na stojąco". Mając jednak w składzie takie "diamenty" jak leno, Mustafi czy Luiz Arsenal dalej będzie przegrywał, niezależnie od tego jaką pracę tam Mikel wykona.

Lampard popełnił dziś 2 błędy. Pierwszy to kolejne wyjście trójką obronców przez co Chelsea nie istniała w ofensywie. Drugi to błąd jaki popełnia od początku, czyli wystawianie Kante na pozycji, na której kompletnie nie umie grać. Dzisiaj przez większośc czasu był ofensywnym pomocnikiem. Chelsea przez to cierpi bo Kante nie potrafi rozgrywać, podawać, nie jest kreatywny. Z najlepszego defensywnego pomocnika na świecie stał się przeciętnym zawodnikiem, dziś był wręcz beznadziejny.
Dobitnie pokazują to statystyki.
Chelsea z Kante w składzie odniosła cztery zwycięstwa, tyle samo porażek oraz jeden remis. Chelsea bez Francuza: sześć zwycięstw, trzy porażki i jeden remis.
Podobnie wyglądają statystyki strzelanych goli. Z Kante: 1,73 xg/mecz. Bez pomocnika to 2,16 xg/mecz.

Mam nadzieje, że Lampard wyciągnie z tego wnioski bo gorąco mu kibicuje.

EdenCameBack | 29.12.2019 17:17

Trzeba pogratulować zespołowi powrotu, jednak duży udział w tym sędziego. Jorginho powinien wylecieć z boiska, tymczasem strzela bramkę na 1:1. Mam nadzieję, że Lampard się w końcu skapnął i przestanie grać tą bezsensowną taktyką.

Rob66 | 29.12.2019 17:19

Tak jak pisałem wcześniej przed meczem .Chelsea ma lepszą kadrę, jakość była po jej stronie.
Zasłużona wygrana.

Czupryn1994 | 29.12.2019 17:21

MarseilleFan

Dzięki za analize. Ale serio w twoim odczuciu Kante dziś był aż tak beznadziejny? Zgadzam się z tym powrotem do 4-3-3.

bartek392 | 29.12.2019 17:31

Turbo ty tak na poważnie? Nie ma mowy o zoltej kartce, gdyby za takie cos wylatywali pilkarze to takie norwich czy burnley co mecz graloby w 10. Ty chyba z tych fanow kanonierow co pisza ze jeszcze 3 mecze i jestescie w top 4. Oderwanie od rzeczywistosci
Co do meczu ogladalem tylko 2 połowę i z przebiegu gry w tej części zdecydowanie zasluzone zwyciestwo the blues, chociaz mialem nadzieje ze arsenal urwi im chociaz 2 pkt.
Nie winilbym tylko bramkarza, owszem jego blad, ale tak czy siak zabosilo sie na bramki chelsea

che2002 | 29.12.2019 18:28

Brawo Chelsea. Arsenal zagrał dobrze pierwsze 30 min. Później zamurował i to był ich błąd. Brawo  za 3 punkty

Mucha52 | 29.12.2019 18:30

Pierwsza połowa dobra w wykonaniu Arsenalu druga słabsza no i świetne zmiany Franka i w sumie zasłużona wygrana Chelsea

MarseilleFan | 29.12.2019 18:35

Czupryn1994
Być może gdyby to był inny piłkarz to pochwaliłbym go za waleczność, wybieganie, pracowitośc, ale Kante nas do tego juz przyzwyczaił. On to robi zawsze. Dziś jednak grał jako ofensywny pomocnik, a od takiego oczekuje sie celnych podań, kreatywności, strzelania goli, notowania asyst. On za to notował dużo strat, żadnych pomysłow na rozegranie, nawet odbiory dzisiaj były kiepskie. Nie rozumiem tego kombinowania Lamparda. Po co na siłe z najlepszego defensywnego pomocnika na świecie robić zawodnika ofensywnego, grającego blisko pola karnego rywali skoro nie ma on do tego predyspozycji? Strzał w kolano. Ja bym postawił na 4-3-3 i Kante przed obroną, tak jak Fabinho gra w Liverpool. Ewentualnie 4-2-3-1 i Kante przed obroną obok Jorginho (Kovacica). Tym bardziej, że obrona Chelsea jest w tym sezonie bardzo słaba, więc danie Francuzowi wyłącznie obowiązków defensywnych mogłoby wyjść na duży plus.

Simi1993 | 29.12.2019 18:42

MARSEILLEFAN
Zgadzam się w 100 % , że ustawienie Kante na swojej pozycji mogłoby sprawić ,że The Blues traciliby mniej goli .

JuCheBaLe | 29.12.2019 18:54

Szczęśliwa była to wygrana. Troszkę nam pomógł sędzia trochę Leno. Do momentu wejścia Jorginho, nasza gra wyglądała jak większość meczu z Soton czyli mnóstwo niedokładności i zero pomysłu dobrze, że Frank szybko zareagował bo od momentu wejścia Włocha zaczęliśmy kontrolować mecz. Arsenal jak to Arsenal nijaki jedynie Auba mógł się podobać grał   za dwóch. Ważne 3 punkty  ale trzeba ustabilizowac forme bo reszta stawki mocno punktuje. Może jakieś wzmocnienia... jeśli wzmocnimy chociaż 2 pozycje to może się utrzymamy w top4.

figarro | 29.12.2019 19:19

Zawodnicy Arsenalu sami sobie winni, tak naskoczyli na sędziego, że zapomniał dać Jorginho czerwoną kartkę.

Midnite | 29.12.2019 19:35

Trochę się nie zgodzę. Kante to nie tylko odbiór. On ma naprawdę świetną technikę użytkową, dynamikę z piłką przy nodze i pęd na bramkę, co pokazał np w obu meczach z Liverpoolem czy z Manchesterem City. Jego niedyspozycja wynika raczej ze słabszej formy, przemęczenia. Pamiętajmy, że on w tym sezonie borykał się z kontuzjami. Ale sprowadzanie go do roli przecinaka byłoby sporym marnotrawstwem jego naprawdę szerokich umiejętności. Szerszych, niż niektórym się wydaje.

Drukarnia | 29.12.2019 19:44

Piękne drukowanko pod Chelsea. Widać że ruskie pieniążki dalej są pompowane.

Simi1993 | 29.12.2019 19:50

Drukarnia
fakt faktem ze jakby jorginho dostał drugie żółtko to nikt nie mógłby mieć pretensji , ale w pierwszej części meczu abraham tez był trzymamy na rękę i tez nic nie było , a jeszcze inna sprawa że od 30 min Kanonierow nie było właściwie na boisku :)

za rękę *

Joker | 29.12.2019 19:52

Nie lubię takich meczów gdzie w 1.poł gra jeden zespół, a po przerwie głównie drugi :) ale wydaje mi się, że Arsenal do przerwy miał przewagę i wyglądał lepiej, bo Chelsea zupełnie się nie potrafiła odnaleźć w tym systemie z 3 obrońcami. Po prostu źle to wyglądało, nic się nie kleiło, i dopiero wejście Jorginho stopniowo zaczęło zmieniać sytuację na korzyść Chelsea, młodziutki Lamptey też w sumie fajnie wyglądał. Jednak mimo wyraźnej przewagi Chelsea po przerwie można by mieć wątpliwości czy by to wygrali gdyby nie ewidentny błąd sędziego i brak drugiej żółtej kartki dla Jorginho przy stanie 1:0 dla Arsenalu. Błąd Leno przy golu też niesamowicie kuriozalny, bo nikt przy tej interwencji Niemcowi nie przeszkadzał.

ThePrimeSoul | 29.12.2019 20:03

Chelsea nic wielkiego nie musiała dzisiaj zagrać. Leno i Mustafi tak naprawdę zagrali jak amatorzy i stąd bramki do Niebieskich. Co do Arsenalu - ja nie wiem, co ten zespół pocznie, kiedy zabraknie im Auby. Ten chłopak to kompletny joker, strzela większość bramek i nierzadko z niczego, gdzie większość napastników pożytku by żadnego nie zrobiła. Ciekaw jestem, co tu ma zaradzić Arteta, bo jak dla mnie, to kadra wymaga wietrzenia.

zecer | 29.12.2019 20:14

Umniejszanie naszej wygranej nie ma sensu. Chłopaki zagrali z serduchem, ważne że zareagowali pozytywnie w drugiej połowie meczu. Kante ma prawo do słabszej dyspozycji. Tammy również. W święta jest sporo meczów gramy w krótkich odstępach czasu. Najważniejsza jest wygrana i trzy punkty dorobku. Nie ma sensu narzekać.

Krigaflo | 30.12.2019 00:34

Bardzo słabe derby oba gole to prezent od defensywny Arsenalu. Ciężko będzie miał Arteta z takimi parydostami jak Mustafi w obronie, który nie dość że nie zrobił nic by zatrzymać Abrahama to tylko przeszkadzał w interwencji.