LM: Bayern ponownie wygrywa z Tottenhamem

Thomas Müller

Na zakończenie grupowej rywalizacji w Lidze Mistrzów, Bayern Monachium pokonał 3:1 u siebie Tottenham Hotspur. Obie drużyny już wcześniej były pewne awansu do fazy pucharowej.

Obie drużyny przystępowały do spotkania bez kilku zawodników. Trener Bayernu dał odpocząć między innymi Robertowi Lewandowskiemu, który zasiadł na ławce rezerwowych. Zdecydowanie większych roszad dokonał natomiast menedżer Tottenhamu Jose Mourinho.

Środowe spotkanie świetnie ułożyło się dla Bayernu, który w 14. minucie objął prowadzenie. Do bramki strzeżonej przez Gazzanigę trafił Kingsley Coman, który wykorzystał dogranie Serge’a Gnabry’ego. Radość Bawarczyków nie trwała jednak długo.

W 20. minucie Tottenham doprowadził do wyrównania. Po zagraniu Giovaniego Lo Celso, piłka dość przypadkowo trafiła do niepilnowanego z lewej strony pola karnego Ryana Sessegnona. Ten mocnym uderzeniem pokonał Neuera.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, tuż przed przerwą Bayern zdobył drugiego gola. Po strzale Daviesa z lewej strony pola karnego piłka odbiła się od słupka i trafiła prosto pod nogi Thomasa Muellera. Ten nie miał najmniejszych problemów z trafieniem do siatki. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bliski zdobycia trzeciego gola był jeszcze Coutinho, ale piłka po jego mocnym strzale z dystansu trafiła w poprzeczkę.

Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców w 64. minucie. Tym razem zaskoczył bramkarza Tottenhamu precyzyjnym uderzeniem sprzed linii szesnastego metra. Jak się okazało była to jedyna bramka w drugiej połowie. Tym samym spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1.

Bayern Monachium – Tottenham Hotspur 3:1 (2:1)