LM: Juventus z wygraną na BayArena

Cristiano Ronaldo

Bez porażki zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów zakończyli piłkarze Juventusu FC, pokonując w środowy wieczór w delegacji 2:0 Bayer Leverkusen. W szeregach teamu z Piemontu całe zawody w roli rezerwowego spędził zgodnie z oczekiwaniami mediów Wojciech Szczęsny.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki z szansami na awans do kolejnej fazy rozgrywek, ale aby taki stan rzeczy miał miejsce, to niemiecki team musiał wygrać i liczyć na korzystny wynik w Madrycie, gdzie miejscowe Atletico mierzyło się z Lokomotiwem Moskwa. Pewni gry w kolejnej rundzie byli natomiast mistrzowie Włoch.

W pierwszej połowie na brak emocji nie można było narzekać. Już w 10. minucie Moussa Diaby mógł dać prowadzenie Bayerowi, ale ostatecznie piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Odpowiedź Bianconerich miała miejsce chwilę później, ale swojej okazji nie wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk Ronaldo kolejny raz zagroził bramce rywali w 20. minucie, ogrywając najpierw jednego z przeciwników, oddając następnie strzał. Próba zawodnika Starej Damy była jednak niecelna. Tymczasem w 44. minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Kai Havertz, ale w porę interweniowali defensorzy Juve.

W drugiej połowie rywalizacji na Bay Arena tempo gry znacznie spadło, a obie drużyny sprawiały wrażenie jakby bezbramkowy remis spełniał ich oczekiwania. W każdym razie turyński team zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po golach Ronaldo i Gonzalo Higuaina. Jednocześnie ekipa z Piemontu z 16 punktami wygrała grupę D.

Bayer Leverkusen – Juventus FC 0:2 (0:0)

0:1 Ronaldo 75′
0:2 Higuain 90+2′

Bayer (4-4-2): Hradecky – Bender, Dragović, Bender, Sinkgraven, Bellarabi (66′ Bailey), Demirbay (65′ Baumgartlinger), Aránguiz, Diaby, Havertz, Alario (82′ Volland)

Juventus (4-3-1-2): Buffon – Danilo, Demiral, Rugani, De Sciglio, Cuadrado (90+3′ Muratore), Pjanić, Rabiot (85′ Matuidi), Bernardeschi (66′ Dybala), Higuaín, Ronaldo.

Sędzia główny: Benoit Bastien (Francja)