LE: Sevilla z awansem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  07.11.2019 20:56

Liga Europejska  |  Liga Europejska

W meczu grupy A fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Sevilli FC rozbili w delegacji F1 Dudelange. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Półwyspu Iberyjskiego zapewniła sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Team z Andaluzji przystępował do swojej potyczki w roli zdecydowanego faworyta, chcąc przypieczętować swoją promocję do fazy play-off Ligi Europy. Tymczasem ekipa z Luksemburga miała plan, aby pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Sevilla już do przerwy zdołała sobie wypracować czterobramkową zaliczkę. Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Munas Dabbur, wykańczając koronkową sytuację swojego zespołu. Dziesięć minut później z kolei bramkę na 2:0 dla ekipy z La Liga zdobył Munir El Haddadi.

Jeszcze przed przerwą Hiszpan El Haddadi zaliczył swoje drugie trafienie, wykorzystując w świetnym stylu rzut wolny z odległości mniej więcej 20 metrów. Tymczasem gola na 4:0 strzelił Izraelczyk Dabbur, który wykorzystał błąd defensywy rywali.

Po zmianie stron napastnik Sevilli w osobie El Haddadiegoskompletował hat-tricka, na co Danel Sinani odpowiedział dwoma trafieniami. Tym samym bój na Stade Josy Barthel zakończył się rezultatem 5:2. Jednocześnie czwarta wiktoria Sevilli w fazie grupowej Ligi Europy w tym sezonie stała się faktem.

F1 Dudelange - Sevilla FC 2:5 (0:4)

0:1 Dabbur 17'
0:2 El Haddadi 27'
0:3 El Haddadi 33'
0:4 Dabbur 36'
0:5 El Haddadi 66'
1:5 Sinani 69'
2:5 Sinani 80'