LE: Arsenal nie dał szans Standardowi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  03.10.2019 22:53

Dani Ceballos  |  fot. Grzegorz Wajda

Drugie pewne zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Europy odnieśli piłkarze Arsenalu. W czwartkowy wieczór wysoko 4:0 pokonali na Emirates Stadium Standard Liege.

Od początku spotkania inicjatywa należała do podopiecznych Unaia Emery'ego, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kierana Tierney'a z lewej strony boiska, świetnym uderzeniem głową popisał się Gabriel Martinelli.

Trzy minuty później było już 2:0. Martinelli wpisał się na listę strzelców po raz drugi, tym razem zaskakując bramkarza Standardu strzałem z lewej strony pola karnego. Kanonierzy wcale nie zamierzali na tym poprzestawać.

W 22. minucie Arsenal zdobył trzeciego gola. Wówczas piłka przypadkowo trafiła w polu karnym pod nogi Josepa Willocka, który mocnym strzałem z około jedenastu metrów także trafił do siatki. Było to ostatnie trafienie w pierwszej połowie, choć gospodarze mieli jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia.

W drugiej odsłonie meczu Arsenal nadal atakował, a w 57. minucie zaskoczył rywali po raz czwarty. Do siatki z bliska, po zagraniu Martinelliego, trafił Dani Ceballos. Wynik 4:0 utrzymał się już do końca meczu.

Arsenal FC – Standard Liege 4:0 (3:0)

1:0 Martinelli 13'
2:0 Martinelli 16'
3:0 Willock 22'
4:0 Ceballos 57'