LM: Valencia triumfuje w Londynie

Frank Lampard

W rozegranym we wtorek na Stamford Bridge spotkaniu 1. kolejki Ligi Mistrzów, Valencia skromnie 1:0 pokonała miejscową Chelsea.

W pierwszej połowie wtorkowego spotkania kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Znacznie ciekawiej było w drugiej odsłonie meczu.

Choć przed spotkaniem w roli faworyta stawiano Chelsea, to Valencia w 75. minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Daniego Parejo z rzutu wolnego, piłkę w bramce The Blues z kilku metrów umieścił Rodrigo.

Chelsea w końcówce spotkania miała jednak swoją okazję do doprowadzenia do wyrównania. Zmarnował ją jednak Ross Barkley, który w 88. minucie z rzutu karnego trafił w poprzeczkę.

Chelsea FC – Valencia CF 0:1 (0:0)

0:1 Rodrigo 74′