Bundesliga: Snajper Alcacer, asystent Müller

Thomas Müller

Paco Alcacer zdobył bramkę w ósmym kolejnym meczu w tym sezonie, a Thomas Müller zanotował już 97. asystę w Bundeslidze, co jest rekordem ligi. Schalke natomiast pierwszy od 20 lat zdobyło pięć goli w spotkaniu wyjazdowym.

Bayern zanotowało z kolei najgorszy początek sezonu od pięciu lat, ale kiedy ostatni raz zdobył tylko osiem punktów w czterech kolejkach, i tak został mistrzem Niemiec.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach 4. kolejki Bundesligi:

8 – osiem punktów po czterech kolejkach to najgorszy początek sezonu Bundesligi dla Bayernu Monachium od 2014 roku (także osiem punktów). Wówczas klub ze stolicy Bawarii zdobył mistrzostwo Niemiec z przewagą 10 punktów nad resztą stawki

5 – pięć z ostatnich siedmiu bramek ligowych Emila Forsberga padło po strzałach z rzutów karnych

200 – Thiago rozegrał w sobotę 200. mecz w barwach Bayernu

4 – FC Köln przegrało ostatnie cztery mecze u siebie (we wszystkich rozgrywkach). Więcej kolejnych porażek na swoim stadionie Koziołki zanotowały tylko w 2001 roku (5)

10 – Paco Alcacer zdobył bramkę w każdym z ośmiu meczów w tym sezonie, zdobywając łącznie 10 goli (7 dla BVB, 3 dla Hiszpanii)

2 – tylko w meczu Bochum z Waldhof Mannheim (2:3) w sierpniu 1989 roku dwa rzuty karne zostały podyktowane szybciej (5. i 8. minuta), niż w sobotnim spotkaniu Unionu Berlin z Werderem Brema (5. i 14. minuta)

20 – Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) miał w tym roku udział przy 20 bramkach w Bundeslidze (14 goli, 6 asyst). Tylko Robert Lewandowski miał udział przy równie dużej liczbie bramek

97 – Thomas Müller zaliczył najwięcej asyst w Bundeslidze, odkąd Opta zaczęła zbierać tego typu dane w 2004 roku

5 – pierwszy raz od maja 1999 roku Schalke zdobyło pięć goli w wyjazdowym meczu Bundesligi. Poprzednio Niebieskim udało się to w spotkaniu z TSV 1860 Monachhium (5:4)