REKLAMA
REKLAMA

Rekordowe zyski Tottenhamu

dodał: sobmar  |  źródło: BBC  |  04.04.2019 23:59
Rekordowe zyski Tottenhamu

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Tottenham Hotspur zarobił w poprzednim sezonie rekordowe 113 mln funtów, po opodatkowaniu. To o 10 mln funtów więcej niż Liverpool, którego zyski za ten sam okres były dotychczas najwyższymi zanotowanymi wśród klubów piłkarskich.

Dochody Spurs wzrosły z 310 do 380 mln funtów, dzięki sprzedaży piłkarzy, większej frekwencji, gdyż drużyna grała na Wembley i dotarciu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Koguty, które w środę pierwszy raz zagrały na nowym, kosztującym miliard funtów stadionie, zanotowały ponad dwukrotny wzrost przychodów w dniach meczowych - z 19 do 42,6 mln funtów.

Co ciekawe, Tottenham wydał dużo mniej na płace zawodników, niż pozostałe kluby z czołowej szóstki Premiership. Podczas gdy Spurs przeznaczyli na ten cel 147 mln funtów, Arsenal w tym samym okresie wydał 240 mln, a Manchester United niemal 300 mln funtów.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

Pepe12LFC | 05.04.2019 08:25

Jak widać, to kibice w dużej mierze zasilają budżet klubowy . Niezły wynik wykręciły Koguty i Levy . Szacun za to . Pokazali również , że dużych tygodniówek niet rzece płacić, aby być w topie w Anglii. Nigdy się takimi sprawami nie interesowałem, jestem ciekaw jak Liverpool wypada w takich płacach .

radomirus | 05.04.2019 11:03

Szczerze to Totki co do wypłat mają na razie sporo szczęścia. Trafili z transferami/wychowankami, mają grupę młodych ambitnych i utalentowanych graczy, którzy (na razie) nie biorą wysokich wypłat. Bo nie ma co ukrywać, że taki Ali, Eriksen, Kane czy Son, gdyby tylko zdecydowali się przenieść do innego klubu, ich zarobki pewnie zostałyby przynajmniej podwojone.
I na tym (na razie) Tottenham zarabia. Na zawodnikach z topu zarabiających na poziomie przecietniaków.
Inna sprawa, że jeżeli Totki chcą na stałe zostać wśród najlepszych drużyn Anglii to będą musiały zacząć płacić podobnie jak pozostali. Bo liczenie no to, że zawsze się trafi na "młodych, perspektywicznych" i jeszcze mało pazernych i lojalnych, jest trochę jak z wiarą w świętego Mikołaja.
Zresztą już od pewnego czasu największymi sukcesami Totków w okienkach transferowych była informacja, że nikt z kluczowych zawodników nie odszedł A nie to, że kogoś kupili...

slawekmat | 05.04.2019 12:22

jak napisał Radomirus
Kolejna sprawa to w tym okienku Toby i Eriksen raczej odejda lub dostaną nowe kontrakty gdzie zapewne za 100tyś nie bedą grać. Pytanie co z Allim bo on też może być wysoko na liście takiego Realu czy innych bogatych

Ren87 | 05.04.2019 16:28

zyski są rekordowe tylko dlatego, że nikogo w lato nie kupili.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy