Puchar Niemiec: Werder jako ostatni

dodał: sobmar  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  03.04.2019 22:55

DFB-Pokal

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Werder Brema wygrał w środą na wyjeździe z Schalke Gelsenkirchen 2:0 i został ostatnim półfinalistą Pucharu Niemiec. Die Werderaner zagrają w tej fazie rozgrywek po raz pierwszy od trzech lat.

Po niemrawej pierwszej połowie Na Veltins Arena pierwsi bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, lecz w 53. minucie po uderzeniu Guido Burgstallera piłka odbiła się od słupka. Zawodnicy Werderu byli bardziej precyzyjni. 13 minut później, po podaniu Marco Friedla, precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Milot Rashica i było 0:1. Wynik ustalił w 72. minucie Davy Klaassen, pakując piłkę do siatki po dośrodkowaniu Ludwiga Augustinssona.

Goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bowiem w 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Nuri Sahin.

Schalke Gelsenkirchen - Werder Brema 0:2 (0:0)

0:1 Rashica 66'
0:2 Klaassen 72'
Czerwona kartka: Sahin (Werder)

Komentarze | 3 komentarze

Stormblast | 03.04.2019 23:06

Oj - dziś trener Strejlau się nie przygotował. Werder 0 mistrzostw i 1 Puchar Niemiec? Naprawdę? Ile razy Schalke zdobyło Bundesligę, czyli profesjonalne rozgrywki?

Na szczęście wszystko w tym meczu odbyło się sprawiedliwie. Doceniam dziś rolę Moisandera i Velijkovicia. Co do Sahina to ciężko stwierdzić, bo jednym zagraniem pokazuje, że kiedyś grał w piłkę na poważnym poziomie, a drugim zagraniem tłumaczy dlaczego w Werderze jest rezerwowym. Max Kruse czy Jojo dziś niewidoczni. Nie rozumiem czemu Kohfeldt nie dał szans Sargentowi bądź Johannssonowi.

To co? Miło byłoby jednak zagrać w tym sezonie derby, ale znając nasze szczęście to zagramy na wyjeździe z Bayernem:)

KAT | 04.04.2019 01:06

Nie był to łatwy mecz. Schalke walczylo ambitnie. Zdecydował geniusz Rashicy i jego fantastyczny strzał. Cieszy półfinał,jeśli chcemy zatrzymac najlepszych na przyszły sezon, to trzeba mieć kartę przetargowa w postaci pucharow. Zdobycie trofeum też by przy tych negocjacjach nie zaszkodziło :) HSV u siebie nie może być inaczej! Koniec pecha i grania ciągle na wyjeździe. Lipsk u siebie też jest do ogrania. Byle nie Bayern...

bundes | 04.04.2019 03:42

Szansa zobaczyc Werder w finale coraz większa teraz tylko pokonać Bayern na ich terenie i jest finał ;-)
Rashica fenomenalny strzał chłopak powinien być graczem miesiąca bo ładuje bramki na zawołanie. Friedel przechwycił piłkę przy bramce Werderu palce lizać hehe