Koguty ograne przez Świętych, Cardiff również z wygraną

Jan Bednarek

Niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosły dziś zespoły Southampton i Cardiff – Święci, z Janem Bednarkiem w składzie, niespodziewanie ograli Tottenham, natomiast Cardiff okazało się lepsze od West Hamu Łukasza Fabiańskiego. Wygrane zanotowały dziś także Bournemouth (90 minut Artura Boruca), Leicester i Newcastle, które przegrywało już z Evertonem 0:2.

Do sporej niespodzianki doszło na St. Mary’s Stadium, gdzie czwarty ligowy mecz bez wygranej z rzędu odnotował Tottenham. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, albowiem w 26. minucie, po dograniu Allego, wynik otworzył Kane. W ostatnim kwadransie do głosu doszli jednak gospodarze – najpierw po podaniu Armstronga wyrównał Valery, a w 81. minucie, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, komplet punktów zapewnił gospodarzom Ward- Prowse.

Wciąż na 18. miejscu plasują się piłkarze Cardiff, które dziś pokonało przed włąsną publicznością West Ham United. Walijczycy doskonale rozpoczęli mecz, albowiem już w czwartej minucie, po dograniu Murphy’ego z prawego skrzydła, z kilku metrów Fabiańskiego pokonał Hoilett. Gospodarze zwycięstwo przypieczętowali siedem minut po przerwie – po centrze Hoiletta i zgraniu Gunnarssona, futbolówkę do siatki wpakował Camarasa.

Więcej szczęścia miał inny z polskich bramkarzy, Artur Boruc, którego Bournemouth poradziło sobie na boisku “czerwonej latarnii” ligi, Huddersfield. Wisienki prowadzenie objęły w 20. minucie, kiedy po silnym zgraniu Frasera futbolówkę do bramki klatką piersiową skierował Wilson. W 67. minucie, rezultat rywalizacji ustalił Fraser, po asyście Wilsona.

Kolejny krok w kierunku Championship wykonało dziś Fulham – londyńczycy przegrali bowiem na King Power Stadium z Leicester 1:3. W pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Tielemansa, na które sześć minut po przerwie odpowiedział Atiye. Później strzelał już tylko Jamie Vardy – w 78. minucie po podaniu Maddisona, a kilka minut później, plasowanym uderzeniem, po asyście Barnesa.

Największych emocji dostarczyło jednak starcie na St. James’ Park, gdzie Newcastle ograło Everton 3:2. Przed przerwą nic nie szło jednak po myśli gospodarzy – najpierw celna główka Calverta-Lewina, później niewykorzystany karny Ritchiego, a w 32. minucie gol na 0:2 autorstwa Richarlisona. W drugiej odsłonie fortuna jednak się odwróciła – Sroki kontakt złapały po ładnym woleju Rondona, a w ostatnich dziesięciu minutach, dwukrotnie trafił Perez, pieczętując fantastyczny come-back ekipy Rafy Beniteza.

Southampton – Tottenham Hotspur 2:1 (0:1)