Koguty znów zwycięskie

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  08.12.2018 22:43

Dele Alli  |  fot. Abaca/Hepta/Sportpictures

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo odnotowali piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy pokonali na King Power Stadium Leicester City 2:0 po golach Sona i Alliego. Popularne Koguty zajmują aktualnie trzecią lokatę i tracą do liderującego Liverpoolu sześć punktów.

Claude Puel dokonał czterech zmian po remisie z Fulham - miejsca Soyuncu, Simpsona, Albrightona i Diabate zajęli Evans, Pereira, Gray oraz Iborra. Pięciu piłkarzy wymienił za to Mauricio Pochettino - Davies, Vertonghen, Aurier, Alli i Sissoko zastąpili Rose'a, Foytha, Trippiera, Eriksena i Kane'a.

Przez 45 minut niewiele działo się na murawie King Power Stadium - na pierwsze celne uderzenie trzeba było poczekać do doliczonego czasu gry, ale było warto. Fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się bowiem Son, który silnym uderzeniem z lewej nogi pokonał Schmeichela, otwierając tym samym wynik meczu.

Po zmianie stron, londyńczycy podobnie jak w pierwszej połowie, oddali tylko jeden celny strzał, który przyniósł bramkę Tottenhamowi. W 58. minucie, po dośrodkowaniu Sona z lewego skrzydła, Schmeichela z niewielkiej odległości pokonał głową Dele Alli.

Kiedy następne mecze?

Tottenham po dzisiejszym zwycięstwie znajduje się na ligowym podium - z 36 punktami w dorobku, londyńczycy tracą do The Reds sześć oczek. W następnej kolejce, Spurs podejmie przed własną publicznością Burnley, natomiast Lisy zmierzą się na wyjeździe z Crystal Palace.

Leicester City - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1)