Premiership: Odmieniony Fabiański, dziurawa obrona Man Utd

dodał: sobmar  |  źródło: Opta Sports  |  06.12.2018 09:55

Łukasz Fabiański  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Łukasz Fabiański obronił już trzeci kolejny rzut karny w Premier League, podczas gdy z wcześniejszych 19 obronił tylko dwa. David de Gea przerwał z kolei serię dziesięciu celnych strzałów Pierre-Emericka Aubameyanga, po których padały bramki.

Nie zapobiegł jednak temu, że Manchester United stracił już w tym sezonie na swoim stadionie więcej goli, niż w całych poprzednich rozgrywkach.

Manchester City z kolei wygrał 18. raz w tym sezonie w meczu, w którym zawodnicy tego klubu strzelali bramkę w pierwszej połowie.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach 15. kolejki Premier League:

20 - pierwszy raz od ponad ośmiu lat wszystkie 20 zespołów Premier League zdobyło przynajmniej jednego gola w tej samej kolejce. Poprzednio miało to miejsce w 15. kolejce sezonu 2010/2011 (27-28 listopada 2010)

3 - Łukasz Fabiański obronił trzy ostatnie rzuty karne w Premiership, podczas gdy z wcześniejszych 19 obronił tylko dwa

102 - David De Gea to pierwszy od 102 dni bramkarz, który obronił strzał Pierre-Emericka Aubameyanga w meczu Premier League. Od momentu kiedy to uczynił to Łukasz Fabiański, napastnik Arsenalu strzelił dziesięć goli oddając dziesięć celnych uderzeń

36 - Fulham straciło 36 bramek w pierwszych 15 meczach tego sezonu ligowego. Tylko Barnsley (40 w sezonie 1997/1998) straciło więcej na tym etapie rozgrywek

50 - James Milner zdobywał bramki w 50 meczach w Premier League i żadnego z tych spotkań nie przegrał (39 zwycięstw, 11 remisów)

0 - Arsenal nadal ani razu nie prowadził do przerwy w meczu ligowym w tym sezonie (jedenaście razy remis i cztery razy prowadzili rywale), ale żaden zespół nie strzelił tyle goli co Kanonierzy w drugich połowach spotkań (24)

2 - Anthony Martial to dopiero drugi zawodnik Manchester United, który strzelił bramkę w Premier League w dniu swoich urodzin. Poprzednio udało się to Wayne'owi Rooney'owi w październiku 2004 roku (także w spotkaniu z Arsenalem)

10 - Manchester United stracił już w tym sezonie na Old Trafford więcej bramek w meczach ligowych (dziesięć w siedmiu spotkaniach), niż w całym poprzednim sezonie (dziewięć w 18 pojedynkach)

6 - Riyad Mahrez strzelił już sześć goli w meczach z Watford w Premier League. Żadnej innej drużynie nie strzelił tylu bramek w lidze

18 - Manchester City wygrało w tym sezonie (we wszystkich rozgrywkach) wszystkie 18 spotkań, w których zdobywało bramkę w pierwszej połowie