REKLAMA
REKLAMA

Chiellini przed szansą wyprzedzenia Bettegi

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  22.11.2018 11:51
Chiellini przed szansą wyprzedzenia Bettegi

Giorgio Chiellini  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Giorgio Chiellini w meczu Włochy - Portugalia zaliczył swój setny występ w drużynie narodowej. Tymczasem jak donoszą włoskie media w najbliższy weekend doświadczony włoski obrońca stanie przed szansą prześcignięcia Roberto Bettegi pod względem występów w Juventusie FC, jeśli tylko zagra w boju przeciwko SPAL Ferrara.

Chiellini jest siódmym w historii włoskim piłkarzem, który może pochwalić się bilansem 100 spotkań w reprezentacji. Z kolei już w ten weekend zawodnik może zaliczyć kolejne cenne osiągnięcie.

Jak na razie Bettega i Chiellini mają na swoim koncie po 482. występy w szeregach Starej Damy. Wszystko jednak wskazuje na to, że 34-latek minie byłego reprezentanta Włoch w klasyfikacji uwzględniającej zawodników z największą liczbą meczów w Juve.

Jeśli wszystko ułoży się po myśli Chielliniego, to będzie od po najbliższym weekendzie na piątym miejscu pod względem liczby meczów w barwach Juventusu. Przed urodzonym w Pizie zawodnikiem będą już tylko: Giuseppe Furino (528 meczów, Gaetano Scirea (552), Gianluigi Buffon (656) i Alessandro Del Piero (705).


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy