Championship: Norwich liderem, gol i asysta Grosickiego [wideo]

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  10.11.2018 20:37

Kamil Grosicki  |  fot. Grzegorz Wajda

Norwich City zdobyło dwa gole w doliczonym czasie gry spotkania z Millwall i dzięki temu wygrało 4:3, zostając nowym liderem The Championship. Dotychczasowy Leeds United (78 minut Mateusza Klicha), został rozbity przez West Bromwich Albion 4:1.

Porażkę Pawii wykorzystało także Middlesbrough, które po pokonaniu 2:0 Wigan wskoczyło na drugie miejsce w tabeli. Niespodziewanie wysokiej porażki u siebie doznało Derby County, które uległo Aston Villi 0:3.

Dramatyczny przebieg miał pojedynek Birmingham City z Hull City. Gospodarze prowadzili 2:0, ale potem Fraizer Campbell zdobył dwa gole, w tym jednego po asyście Kamila Grosickiego, który następnie strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie Tygrysom 3:2. Jednak ostatnie słowo należało do The Blues i Che Adamsa, który skompletował hat-tricka i ustalił wynik na 3:3.

Ze zwycięstwa cieszył się za to Paweł Wszołek (90 minut gry), bowiem jego Queens Park Rangers wygrali z Brentford 3:2. Gorycz porażki musiał natomiast przełknąć Paweł Olkowski (90 minut), gdyż Bolton Wanderers ulegli na swoim stadionie Swansea City 0:1.

Dwa gole wpuścił w tej kolejce Bartosz Białkowski, a jego Ipswich Town zremisowało 2:2 z Reading i pozostało na ostatniej pozycji w tabeli.