LE: Dynamo wygrywa w Rennes, gol Kędziory

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  25.10.2018 22:57

Tomasz Kędziora  |  fot. Grzegorz Wajda

W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Dynama Kijów pokonali w delegacji Stade Rennes. Dzięki czwartkowemu zwycięstwu drużyna z Ukrainy ma pięć "oczek" w tabeli grupy K, będąc na prowadzeniu z FK Astana.

Podopieczni Sabriego Lamouchiego przystępowali do starcia z drużyną ze stolicy Ukrainy, chcąc utrzymać passę spotkań bez porażki. Rennes miało za sobą remis z AS Saint-Etienne oraz wygraną z AS Monaco. Z kolei kijowianie liczyli na utrzymanie dobrej serii meczów bez porażki w delegacji, która trwa od 25 sierpnia.

Wynik spotkania został otwarty w 21. minucie, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Kędziora. Obrońca Dynama popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, po którym kijowianie objęli jednobramkowe prowadzenie. Reprezentant Polski strzelił jednocześnie swojego czwartego gola dla ukraińskiej drużyny.

Radość z prowadzenia w szeregach Dynama trwała jednak tylko do 41. minuty, a było to następstwem precyzyjnego uderzenia Clementa Greniera z rzutu wolnego. Tym samym do przerwy na Roazhon Park miał miejsce wynik 1:1, z którego z pewnością żaden z teamów nie był zadowolony.

W drugiej połowie losy rywalizacji na swoją stronę zdołali przechylić podopieczni Aleksandra Khatskevicha, strzelając gola w samej końcówce dzięki skutecznej postawie Witalija Bujalskiego. Dodajmy, że goście kończyli spotkanie w dziesięciu, bo z powodu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Volodymyr Šepeljev.

Stade Rennes - Dynamo Kijów 1:2 (1:1)

0:1 Kędziora 21'
1:1 Grenier 41'
1:2 Bujalski 89'